کد خبر 555830

وزیر کشور پاکستان؛

طالبان اطمینان داد از خاک افغانستان علیه پاکستان استفاده نشود

وزیر کشور پاکستان طی سخنانی گفت که طالبان افغانستان به اسلام آباد تعهد داده است که از خاک این کشور برای پناه دادن به گروه تحریک طالبان (طالبان پاکستان) استفاده نخواهند کرد.

به گزارش ایندین اکسپرس، وزیر کشور پاکستان طی سخنانی گفت که طالبان افغانستان به اسلام آباد تعهد داده است که از خاک این کشور برای پناه دادن به گروه تحریک طالبان (طالبان پاکستان) استفاده نخواهند کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر؛ بر اساس این گزارش، «شیخ رشید احمد» که این سخنان را در جریان برگزاری یک نشست خبری مطرح می کرد، گفت که دولت پاکستان گزارش هایی مبنی بر آزادسازی برخی اعضای طالبان پاکستان از جمله «مولوی فقیر محمد» از رهبران ارشد این گروه از زندان های افغانستان دریافت کرده و در پی آن، تماس های گسترده ای با طالبان افغانستان داشته است.

وی گفت: مقامات مربوطه در افغانستان اعلام کرده اند که آن دسته از افرادی که در عملیات تروریستی در خاک پاکستان نقش داشته اند را (در زندان) نگه خواهند داشت. طالبان افغانستان اطمینان داده که این کشور از خاک خود در هیچ موردی به نفع طالبان پاکستان استفاده نخواهند کرد.

وزیر کشور پاکستان همچنین تصریح کرد که در خصوص این موضوع به طور مفصل با مقامات طالبان مذاکرات لازم به عمل آمده است.

گفته می شود «هبت الله آخوندزاده» رییس گروه طالبان بنا به درخواست دولت پاکستان، سه کمیسیون مستقل برای رسیدگی به موارد شکایات مطرح شده از سوی اسلام آیاد در خصوص طالبان پاکستان را صادر کرده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر