کد خبر 504883

با بدرقه رییس کمیسیون روابط خارجی دومای روسیه؛

سفر سه روزه قالیباف به روسیه پایان یافت

رییس مجلس شورای اسلامی شامگاه امروز پس از سفری سه روزه با بدرقه رییس کمیسیون روابط خارجی دومای روسیه، مسکو پایتخت روسیه را به مقصد تهران ترک کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، رییس مجلس شورای اسلامی شامگاه امروز پس از سفری سه روزه با بدرقه رییس کمیسیون روابط خارجی دومای روسیه، مسکو پایتخت روسیه را به مقصد تهران ترک کرد.

 محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی شامگاه امروز (سه‌شنبه ۲۱ بهمن ماه) پس از سفری سه روزه با بدرقه رییس کمیسیون روابط خارجی دومای روسیه، مسکو پایتخت روسیه را به مقصد تهران ترک کرد.

قالیباف طی این سفر ضمن تقدیم پیام رهبر معظم انقلاب به دولت روسیه با همتایان خود در دوما و سنا، مقامات اقتصادی، تجاری، سیاسی و امنیتی این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

حجت الاسلام ذوالنوری رییس و ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، فریدون عباسی رییس کمیسیون انرژی، سیدجواد ساداتی نژاد رییس کمیسیون کشاورزی و امیرعبدالهیان معاون رییس مجلس در امور بین‌الملل، قالیباف را در این سفر همراهی کردند.

حسین امیرعبداللهیان، دستیار بین الملل رییس مجلس گفت: برنامه اصلی قالیباف در مسکو برای بحث های امنیتی و راهبردی ملاقات با نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت روسیه به عنوان عالی ترین مقام امنیتی فدراسیون روسیه بود.

به گفته امیرعبداللهیان، به دلیل محدودیت های مربوط به زمان و فشردگی گفت وگوها با اقای پاتروشف که حدود دو ساعت در موضوعات راهبردی، امنیتی، هسته ای و منطقه ای به طول انجامید، گفت وگو با سرگی لاوروف وزیر خارجه روسیه به سفر وی به تهران موکول شد.

طبق توافق انجام شده آقای لاوروف به زودی به تهران سفر کرده و به گفت وگو با قالیباف و دیگر مقام های ایرانی خواهد پرداخت.

قالیباف در روز نخست سفر با روسای مجلس دوما، رییس شورای فدراسیون روسیه (معادل مجلس سنا) ملاقات و مذاکره داشته و پیام مقام معظم رهبری خطاب به ولادیمیر پوتین را هم به والودین، رییس مجلس دوما به عنوان نماینده ویژه پوتین ارائه کرد.

در روز سه شنبه، طبق برنامه قالیباف پیش از ملاقات با اقای پاتروشف، با میخائیل میاسنیکویچ، دبیرکل اتحادیه اقتصادی اوراسیا در هتل محل اقامت خود ملاقات کرد.

مصاحبه تفصیلی با شبکه روسیه ۲۴، سخنرانی در جمع اندیشمندان روابط بین الملل در آکادمی دیپلماسی روسیه از برنامه دیگر رییس مجلس در مسکو، پیش ار ترک روسیه است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر