کد خبر 494463

بر اساس اعلام وزارت خزانه‌داری؛

یک شرکت آمریکایی به اتهام نقض تحریم‌های ایران جریمه شد

دولت آمریکا یک شرکت فعال در ارائه خدمات مربوط به ارزهای دیجیتال را به اتهام نقض تحریم‌ها علیه چند کشور از جمله ایران جریمه کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، وزارت خزانه‌داری آمریکا می‌گوید با یک شرکت آمریکایی که به نقض تحریم‌ها در چند کشور از جمله ایران متهم شده به تفاهمی برای پرداخت جریمه دست پیدا کرده است. 

وزارت خزانه‌داری آمریکا پیشتر شرکت «بیت‌گو» که در زمینه کیف پول رمزارزها خدمات ارائه می‌دهد را به ارائه خدمات به کاربران در کوبا، ایران، سودان و سوریه متهم کرده بود. 

خزانه‌داری آمریکا ادعا کرده بود این شرکت ۱۸۳ بار  قوانین تحریم‌ها را نقض کرده و بدون در نظر گرفتن اقدامات احتیاطی لازم به کاربرانی در مناطق تحریم‌شده خدمات ارائه کرده است. 

شرکت بیت‌گو با پرداخت ۹۸۸۳۰ دلار برای حل و فصل اتهامات مطرح‌شده در این پرونده موافقت کرده است. این در حالی است که ارزش معاملاتی که بیت‌گو در آن به کاربران خدمات مورد نظر خدمات ارائه کرده ۹۰۰۰ دلار بوده است. 

رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌اند چنانچه پرونده این اتهامات به دادگاه می‌رفت و بر سر آن مصالحه صورت نمی‌گرفت بیت‌گو ممکن بوده به جریمه‌ای بین ۱۸۳۰۰۰ دلار تا ۵۳ میلیون دلار محکوم شود. 

تحریم‌ها علیه ایران

دولت آمریکا در راستای اهداف خصمانه خود علیه جمهوری اسلامی اسلامی ایران و پیشبرد جنگ اقتصادی علیه این کشور تحریم‌هایی را به بهانه‌های مختلف وضع کرده است.

واشنگتن شرکت‌ها و اشخاص آمریکایی و همچنین شرکت‌ها و اشخاص مستقر در کشورهای ثالث را به تبعیت از این تحریم‌ها ملزم می‌کند.

این اقدامات آمریکا مورد انتقاد و اعتراض کشورها و گروه‌های مختلف قرار گرفته‌اند، با این حال واشنگتن کماکان به اعمال آن ادامه می‌دهد.

دو هفته پیش هم دادگاهی در ایالت فلوریدا یک شهروند انگلیس را به اتهام نقض تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران به تحمل ۳۰ ماه حبس محکوم کرده بود. 

 فردی به نام «کولین فیشر» با ۴۵ سال سن با ادعای تلاش برای صادرات تجهیزات مولد برق که نقض قانون «اختیارات اضطراری اقتصادی» به شمار می‌رود به تحمل ۲ سال و ۶ ماه حبس محکوم شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر