کد خبر 490659

توسط آژانس اطلاعات ملی ایالات متحده؛

دخالت خارجی در انتخابات آمریکا تایید شد

یک شبکه آمریکایی به نقل از مدیر آژانس اطلاعات ملی این کشور مدعی شد که چین، روسیه و ایران در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا مداخله کرده‌اند و به زودی گزارشی در این باره منتشر خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، «جان راتکلیف» مدیر آژانس اطلاعات ملی آمریکا، در گفتگو با سی‌بی‌اس مدعی شده که اطلاعاتی در اختیار دارد که حاکی از مداخله کشورهای خارجی در انتخابات ۳ نوامبر (۱۳ آبان) آمریکا است.

به ادعای «کاترین هریدج» خبرنگار سی‌بی‌اس، راتکلیف در راس ۱۷ سازمان اطلاعاتی آمریکا است و به اطلاعات فوق محرمانه دولت واشنگتن دسترسی دارد.

وی همچنین مدعی شد که راتکلیف به سی‌بی‌اس گفته است که چین، روسیه و ایران در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا مداخله کرده‌اند و انتظار می‌رود که تا ماه میلادی ژانویه گزارشی عمومی در این باره منتشر شود.

این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور فعلی آمریکا که مدعی تقلب در انتخابات ۲۰۲۰ شده، در سپتامبر ۲۰۱۸، دستوری اجرایی صادر کرد که به موجب آن، به فاصله ۴۵ روز از پایان انتخابات ریاست‌جمهوری، مدیر آژانس اطلاعات ملی آمریکا باید در مشورت با روسای دیگر سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی مرتبط، هر نوع اطلاعاتی مبنی بر دخالت انتخاباتی یک دولت یا شخص خارجی را ارزیابی کند.

در حالیکه کالج الکترال، با اعطای ۳۰۶ رای به جو بایدن دموکرات، وی را به عنوان چهل و ششمین رئیس‌جمهور آمریکا معرفی کرده، ترامپ از هر حربه‌ای برای تغییر نتیجه به نفع خود استفاده می‌کند و ادعاهای مطرح شده علیه سه کشور خارجی نیز، در این راستا قابل ارزیابی است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر