کد خبر 478805

نتایج اولیه انتخابات آمریکا؛

بایدن در آرای الکترال از ترامپ پیش است

نتایج شمارش اولیه آرای پنجاه و نهمین دور انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تا لحظه انتشار این خبر، حاکی از سبقت گرفتن جو بایدن از ترامپ در کسب آرای الکترال است.

به گزارش رسانه های آمریکا، جو بایدن نامزد دموکرات ها تا کنون 91 رای الکترال و دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان 56 رای الکترال کسب کرده اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، تا این لحظه که بیش از یک ساعت از پایان رای گیری بیشتر ایالت های آمریکا می گذرد، جو بایدن در ایالت های ویرجینیا و ورمونت به پیروزی رسیده و ترامپ هم در ایالت های ویرجینیای غربی،  ایندیانا، کنتاکی و کارولینای جنوبی پیروز شده اند.

چهار ایالتی که ترامپ در آنها پیروز شده، از قبل نیز وضعیت شان تقریبا مشخص بود و نمی تواند ملاک دقیقی برای پیش بینی نتیجه نهایی انتخابات باشد.

نتایج شمارش آرا در ایالت کلیدی فلوریدا نیز به زودی اعلام خواهد شد. تا این لحظه ترامپ با اختلاف  اندک از بایدن در ایالت فلوریدا جلوتر است.

پنجاه و نهمین دور انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بامداد سه شنبه سوم نوامبر به وقت محلی در آمریکا آغاز شد.

بر اساس آمار منتشر شده از تارنمای "پروژه انتخابات" تا این لحظه در این دوره از انتخابات آمریکا، ۱۰۱ میلیون و ۱۶۷ هزار و ۷۴۰ نفر آرای خود را پیش از موعد به صندوق‌ها انداخته‌اند. ۳۵ میلیون و ۹۲۳ هزار و ۵۳ نفر آنها به صورت حضوری و ۶۵ میلیون و ۲۴۴ هزار و ۶۸۷ نفر هم به صورت پستی در این انتخابات مشارکت کرده‌اند و هنوز آرای درخواستی پیش از موعد ۲۶ میلیون و ۸۵۸ هزار و ۱۲۶ نفر بازگردانده نشده است.

اگرچه هنوز آمار مشخصی از مشارکت‌کنندگان امروز انتخابات منتشر نشده است اما پیش بینی می شود که نسبت به رقابت‌های گذشته از درصد بالاتر برخوردار شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر