کد خبر 472575

تحلیلگران بانک گلدمن ساکس:

آسیا "بهترین موقعیت" را برای رهایی از بحران مالی کرونا دارد

تحلیلگران بانک "گلدمن ساکس" آمریکا معتقدند مهار سریع شیوع بیماری کووید-۱۹ و ویروس کرونا در کشورهای آسیایی به آنها از لحاظ اقتصادی برتری نسبی داده و زمینه را برای بهبود سریعتر اوضاع فراهم کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، تحلیلگران بانک "گلدمن ساکس" آمریکا معتقدند مهار سریع شیوع بیماری کووید-19 در کشورهای آسیایی به آنها از لحاظ اقتصادی برتری نسبی داده و زمینه را برای بهبود سریعتر اوضاع فراهم کرده است.

اندرو تیلتون، اقتصاددان ارشد این بانک سرمایه گذاری در حوزه آسیا، در یک مصاحبه گفت: ما معتقدیم با توجه به کنترل خوب این ویروس در بیشتر مناطق آسیا به غیر از هند و برخی از مناطق جنوب شرقی آسیا، این قاره واقعاً بهترین موقعیت را در حال حاضر نسبت به دیگر مناطق جهان دارد.

در حال حاضر اروپا با موج جدیدی از شیوع ویروس کرونا مواجه شده و هر روز شهرهای بیشتری محدودیت‌های سخت کرونایی را اجرا می کنند که همین موضوع می‌تواند بهبود اوضاع آنها را پس از قرنطینه قبلی به تاخیر بیندازد. در آمریکا هم روزانه تعداد مبتلایان به کرونا در حال افزایش است.

این در حالی است که آمارهای دولتی چین، که یکی از اصلی‌ترین محرک های رشد اقتصادی در منطثه آسیا به شمار می رود، نشان می دهد این کشور بدترین دوران کرونایی خود را پشت سر گذاشته است.

طی هفته های اخیر در چین، تعداد مبتلایان جدید به ویروس کرونا روزانه به 10 تا 20 نفر رسیده و این در حالی است که در آمریکا هنوز روزانه هزاران نفر به کرونا مبتلا می شوند.

تیلتون گفت: به عقیده من، با توجه به اینکه چین توانسته انتقال این ویروس را در داخل کشور خود به خوبی کنترل کند، ما شاهد بازگشت فعالیت‌ شرکت های خدماتی در این کشور نیز خواهیم بود.

البته میزان هزینه های مصرف کننده در دومین اقتصاد بزرگ جهان با سرعت کمتری از آنچه دولت انتظار داشت بهبود یافته است. هزینه های گردشگران در نیمه اول تعطیلات ملی "هفته طلایی" تقریباً یک سوم مدت مشابه در سال 2019 بوده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر