کد خبر 466740

شبکه خبری فاکس‌نیوز اعلام کرد؛

پیشتازی بایدن از ترامپ در نظرسنجی سراسری

بر اساس نظرسنجی سراسری انجام شده توسط شبکه خبری فاکس‌نیوز، نامزد دموکرات‌ها ۵ درصد از رئیس جمهور کنونی آمریکا پیش است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، بر اساس تازه‌ترین نظرسنجی سرتاسری انجام شده، «جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها در انتخابات 2020 ریاست جمهوری آمریکا 5 درصد از «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی آمریکا پیش است.

در این نظرسنجی که توسط شبکه خبری «فاکس‌نیوز» انجام شده و نتایج آن روز یکشنبه منتشر شد بایدن توانسته 51 درصد آرای شرکت کنندگان را در این نظرسنجی و ترامپ 46 درصد آرا را بدست بیاورد.

این نظرسنجی نشان می‌دهد که بایدن در میان زنان، حومه نشینان، سالمندان، اسپانیایی‌تبارها و آفریقایی آمریکایی‌ها پیشتاز است حال آنکه ترامپ در میان را‌ی دهندگان سفید پوست، مردان، رای‌دهندگان روستایی، کاتولیک‌های سفید پوست و کهنه سربازان پیشتاز است.

حمایت رای دهندگان از بایدن در مقابل ترامپ درباره موضوع نابرابری نژادی 12 درصد، مدیریت ویروس کرونا 8 درصد، مراقبت‌های بهداشتی 8 درصد، انتصاب‌های دادگاه عالی 7 درصد و موضوع مهاجرت 7 درصد بوده است.

تنها موضوعی که ترامپ توانسته برتری خود را نسبت به بایدن حفظ کند در زمینه اقتصاد بوده که 5 درصد از بایدن پیشتاز است.

این نظرسنجی نشان می‌دهد که 87 درصد از شرکت‌کنندگان نگرانی بی‌کاری بوده و 83 درصد نیز نگران همه‌گیری ویروس کرونا هستند.

در این نظرسنجی بخش عمده‌ای از مردم از نحوه واکنش رئیس جمهور آمریکا به شیوع ویروس کرونا ناراضی هستند و تنها 11 درصد از مردم معتقدند که این ویروس به طور کامل تحت کنترل قرار دارد.

این نظرسنجی از 1311 رای دهنده به صورت ثبت نامی و بین روزهای 7 تا 10 سپتامبر (17 تا 20 شهریور) و با حاشیه خطای 2.5 درصد انجام شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر