{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 362564

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: با تصویب یک لایحه در مجلس حمایت های بیمه ای و قضایی مانند نیروهای مسلح از ماموران حفاظت در دستگاه‌های دولتی از جمله جنگلبان ها انجام می شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، سرهنگ علی عباس نژاد فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشوراظهار کرد: چندین سال بود لایحه حمایت قضایی و بیمه ای از ماموران حفاظت در دستگاه های دولتی برای تصویب در مجلس قرار داشت اما بعد از پیگپری های لازم اخیرا (کلیات آن) به تصویب رسید.

وی افزود: همه مواردی که ما به دنبال تصویب آن بودیم  تصویب نرشد به طوری که مواردی در ارتباط با حق و حقوقماموران حفاظت در دستگاه های دولتی درباره سختی کار به تصویب نرسید؛ اما بر اساس آنچه تصویب شده از این ماموران حمایت های قضایی و بیمه ای صورت می گیرد.

 فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور: تا به امروز همکاران ما با وجود اینکه ضابط قضایی بوده اند و مجوز حمل و استفاده از سلاح گرم داشتند اما  قانون حمایت های مناسبی را از آنها نداشت و در صورتی که با متخلفان برخورد و این امر منجر به مجروح و کشته شدن او میشد، باید ماموران ما دیه پرداخت می کردند اما با تصویب این لایحه در مجلس حمایت های بیمه ای و قضایی مانند نیروهای مسلح از ماموران حفاظت در دستگاه های دولتی انجام میشود.

وی یاد آور شد که این حمایت قانونی و بیمه ای شامل ماموران حفاظت در دستگاه های دولتی در 11 دستگاه نظیر سازمان  جنگلها، سازمان منابع طبیعی و سازمان امور اراضی است.

ارسال نظر