{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 283000

نماینده مردم تهران در مجلس؛

نماینده مردم تهران در مجلس، بر اختصاص اوراق مشارکت به بیمه سلامت به منظور پرداخت مطالبات مراکز درمانی تاکید کرد و گفت: عدم ایفای تعهدات مالی، کارآمدی سازمان را با مشکل روبرو می کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، محمدرضا نجفی در خصوص احتمال افزایش قیمت دارو در صورت تحریم‌ها بیان کرد: بنای دولت و مجلس افزایش قیمت دارو نیست. باید توجه داشت که افزایش هزینه های درمانی که متاثر از افزایش قیمت دارو نیز هست برای بخش بزرگی از جامعه ممکن نیست و مساله بهداشت و درمان مردم را با چالش و دشواری روبرو خواهد کرد، بنابراین همه تلاشها باید معطوف به کنترل قیمت دارو و تامین به مقدار، به هنگام و کیفی داروهای مورد نیاز کشور باشد.

وی ادامه داد: با توجه به مجموع عوامل تعیین کننده به گمان من افزایش قیمت دارو میتواند عملکرد مالی شرکت‌های بیمه‌گر از جمله بیمه سلامت را نیز دچار مشکل کند، چرا که ورودی و مجاری درآمدی این شرکتها تا حدودی ثابت و معین است و پیشی گرفتن رشد هزینه‌ها نسبت به درآمدها، ممکن است افزایش ریسک و معطل ماندن بخشی از مسئولیت های آنها را به دنبال داشته باشد.

نماینده مردم تهران، اسلامشهر، پردیس، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه هزینه های درمان و چگونگی تامین داروی مورد نیاز مردم نباید دستخوش هیجانات و آشفتگی های روزمره و مخرب سایر متغیرهای اقتصادی و غیر اقتصادی موجود در بازار از جمله افزایش مخرب و مستمر نرخ ارز  شود، گفت: کم و کیف چگونگی تامین دارو بر تمامی شاخص های زندگی و سلامت افراد و خانوارها تاثیر تعیین کننده ای می گذارد و لازم است در ارتباط با آن بسیار مسئولانه و شفاف و با برنامه رفتار شود.

وی در ادامه بر اختصاص اوراق مشارکت به بیمه سلامت به منظور پرداخت مطالبات مراکز درمانی تاکید کرد و گفت: مسلما عدم ایفای تعهدات مالی، کارآمدی و توفیق این سازمان را در انجام مسئولیت های مهم محوله با چالش و مشکل روبرو خواهد کرد. بدیهی است اصلاح وضعیت، رفع عقب ماندگی و کاهش مشکلات مالی تحت تاثیر دو گانه مدیریت و عملکرد استراتژیک در سازمان و از طرف دیگر تادیه دیون و ایفاء تعهدات از ناحیه متعهدین به سازمان خواهد بود.

نجفی به مشکلات مردم حاشیه نشین کلانشهر تهران و توجه به این گروه از اقشار کم درآمد جامعه به خصوص در حوزه سلامت و بیمه اشاره کرد و افزود: باید با مدیریت راهبردی و استراتژیک امکانات، منابع و ظرفیت‌های موجود، اثربخشی و کارآمدی سیاست‌های اتخاذ شده را افزایش داد. از طرفی مجلس باید از جایگاه نظارتی تحقق و پیشرفت قوانین و برنامه های مرتبط موجود را پیگیری و دنبال کند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری