{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 223872

نائب رئیس هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور گفت: ۳۵ درصد جامعه کشاورز و عشایر کشور بیمه شدند.

مسعود هنردوست در همایش توجیهی بخشداران استان مازندران اظهار کرد: جمعیت بیمه پذیر کشور  ۲۰ میلیون و ۲۵۰ هزار نفر است که از این میزان حدود ۱.۵ میلیون خانوار برابر شش  میلیون نفر جذب شده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، وی با بیان اینکه تقریبا ۳۵ درصد جامعه هدف جذب صندوق بیمه کشاورزی عشایر شده‌اند اما مازندران سهم ۲۰درصدی دارد، تصریح کرد: کارت عضویت‌ها آماده است اما می‌خواهیم به صورت اعتباری شود تا دریافت و پرداخت برای هر دو طرف آسان و در سریعترین زمان این مشکل نیز برطرف ‌شود.

نائب رئیس هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان با اشاره به بازنشستگی پیش از موعد، اظهار کرد: بر اساس قانون مجلس برای این امر شرط سنی وجود دارد و نمی‌توان آن را تغییر داد.

هنردوست با بیان اینکه ۴۰ هزار نفر در کشور می‌توانند از مزایای این بیمه بازنشستگی استفاده می‌کنند و تا به امروز ۱۰ هزار نفر ثبت نام و 3000 نفر مستمری خود را دریافت کردند، خاطرنشان کرد: ۱۲۰ هزار خانواده کمیته امدادی تحت پوشش این صندوق قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه ۵۴ هزار پرونده سازمان بهزیستی در این صندوق وجود دارد که هزینه آن از سوی این سازمان پرداخت می‌شود، گفت: این بیمه هشت سطح درآمدی دارد که از ۲۰ تا ۴۰ هزار تومان و بسیار ارزان محسوب می‌شود و بنابراین بازپرداخت آن به دو قسط تقسیم شد.

نائب رئیس هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور افزود:تأکید کرد که تیزری در سطح مازندران تهیه شود تا در صدا و سیمای کشور و مازندران پخش و آمار این خدمت رسانی در این استان افزایش یابد.

ارسال نظر