اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بازگشایی پالایش یکم در انتظار ثبت افزایش سرمایه دو پالایشگاه/ تاریخ مشخصی برای بازگشایی پالایشی یکم وجود ندارد

زمان بازگشایی صندوق پالایش یکم همچنان مشخص نیست و به گفته داود رزاقی، مدیر صندوق پالایش یکم، بازگشایی این نماد معطل ثبت افزایش سرمایه دو پالایشگاه تهران و اصفهان است.

اقتصادآنلاینسارا محسنی؛ راضیه صباغیان، سرپرست مدیریت نظارت بر نهادهای مالی درخصوص بازگشایی دومین صندوق قابل معامله دولتی (پالایش یکم) و در تایید صحبت‌های داود رزاقی، مدیر صندوق پالایش یکم گفت: عدم بازگشایی صندوق پالایش یکم به دلیل نهایی شدن موضوع افزایش سرمایه دو پالایشگاه تهران و اصفهان است.

صباغیان با اشاره به موضوع فراهم نبودن زیرساخت‌های لازم برای بازگشایی صندوق پالایش یکم گفت: موضوع نبود زیرساخت‌های لازم نیز مربوط به افزایش سرمایه پالایشگاه‌های تهران و اصفهان است.

سرپرست مدیریت نظارت بر نهادهای مالی تصریح کرد: ارزش صندوق‌های مختلف از جمله صندوق پالایش یکم، براساس NAV سهم‌های موجود در پرتفو صندوق (خالص ارزش دارایی‌ها) محاسبه می‌شود. این ارزش، روزانه و باتوجه به قیمت‌های بازار سهام متفاوت است. ممکن است در برخی از موارد به دلیل منفی بودن بازار سرمایه، سهم‌های موجود در صندوق پالایشی یکم نیز به صورت منفی معامله شوند و باتوجه به نوسانات بازار تغییر می‌کنند.

صباغیان اظهار داشت: تاریخ مشخصی برای بازگشایی صندوق پالایشی یکم وجود ندارد و در هر زمان که موضوع افزایش سرمایه نهایی شود و مدیر صندوق پالایش یکم اقدامات لازم را انجام دهد و درخواست را ارسال کند، تاریخ دقیق مشخص خواهد شد.

وی اضافه کرد: مدیر صندوق پالایش یکم باید این موضوع را از شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و سایر نهادهای مرتبط پیگیری کند و امیدوار هستیم هرچه زودتر امکان معاملات اجرایی شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • حسنی
    ۳ ۰

    دولت باید حداقل پول فروش پالایش را که چند برابر ارزش به مردم فروخته جهت تعادل بازار استفاده می کرد و زمانی که بازار در صف های خرید نمی فروختند پول را خارج می کرد ، دولت از پیامدهای این بی تفاوتی غافل است