کد خبر 465837

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام در بازار امروز/ صندوق توسعه ملی جواب داد

امروز معامله‌گرها هزار و ۱۳۰میلیارد تومان سهام ملی صنایع مس ایران خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه فلزات اساسی تعلق داشت و ۳.۳درصد از کل سهام تأمین سرمایه امین معامله شد.

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ روز جاری در مجموع حدود ۱۰ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «فملی»، «فولاد»، «وتجارت»، «امین» و «وبصادر» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در آخرین روز معاملاتی هفته معادل هزار و ۱۲۸ میلیارد تومان سهام ملی صنایع مس ایران دست به دست شد، فولاد مبارکه اصفهان پس از معاملاتی به ارزش ۶۲۸ میلیارد تومان دوم شد و سهام بانک تجارت نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه "فلزات اساسی" تعلق داشت به طوری که دو هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه "بانک‌ها و مؤسسات اعتباری" با معاملات هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی دوم شد و "محصولات شیمیایی" در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۳.۳ درصد از کل سهام تأمین سرمایه امین معامله شد، ۱۰ نماد برتر سهم ۴۱ درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۲۴ سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۱۷ نماد نخست اختصاص داشت.

ارزش معاملات سهام 99.6.19

رتبه‌بندی-سهام-در-معاملات-بورس-و-فرابورس-99.6.19

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری