{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 399557

معاون بورس تهران:

معاون ناشران و اعضاء بورس تهران از طی مراحل آماده سازی دو شرکت در حوزه‌های کشاورزی و شوینده برای درج و عرضه اولیه و واگذاری سهام حداقل ۴ شرکت دیگر تا پایان سال در این بورس خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس؛ مجید نوروزی درباره آخرین وضعیت شرکت‌های آماده عرضه اولیه در بورس تهران گفت: وضعیت عرضه‌های اولیه در بورس تهران را می‌توان در قالب سه دسته اصلی ارائه کرد.

وی افزود: دسته اول شامل شرکت‌های در حال آماده سازی برای عرضه هستند که در حال حاضر دو شرکت در حوزه‌ های کشاورزی- دامداری و شوینده با سرمایه اسمی بالغ بر 335 میلیارد تومان با طی مراحل درج به زودی در بازار عرضه خواهند شد.

این مقام مسئول دسته دوم را شرکت‌های در آستانه پذیرش عنوان کرد و گفت: در حال حاضر 8 شرکت در حوزه‌های مختلف از قبیل چند رشته‌ای صنعتی، سیمان، فولاد، غذایی و مالی با سرمایه اسمی بالغ بر 9.2 هزار میلیارد تومان در آستانه پذیرش بوده که پیش بینی می‌شود حداقل نیمی از آنها تا پایان سال ۹۸ عرضه شوند.

نوروزی ادامه داد: برخی شرکت‌ها نیز در حال آماده سازی برای پذیرش هستند که در حال حاضر 27 شرکت در حوزه‌های مختلف از قبیل پتروشیمی، بانکی، سیمانی، باطری سازی، تفریحی و گردشگری، لیزینگ و فولادی در حال تکمیل مدارک و مستندات جهت طرح در جلسه هیات پذیرش هستند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری