{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 396285

در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین عنوان شد؛

یک کارشناس بازار سرمایه، با اشاره به اینکه تورم منجر خواهد شد تا نقدینگی از سوی بانک، روانه بازار سهام شود افزود: یکی از موارد مهم در کاهش حجم معاملات بورس، مسئله بی‌خبری و عدم دسترسی به کانال‌های تحلیلی است.

اقتصادآنلاین - میلاد عبداللهی؛ مهدی طحانی کارشناس بازار سرمایه در خصوص آخرین وضعیت بازار سهام و پیش‌بینی روزهای آتی به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: با توجه به آرامش حاکم در سطح اجتماعی و قیمت دلار و همچنین کاهش التهابات روزهای قبل، به نظر می‌آید در هفته آتی بازار سهام شاهد وضعیت متعادلی خواهد بود، اما پیش‌بینی می‌شود شاخص کل کماکان بین 300 تا 310 هزار واحد روند نوسانی را پی خواهد گرفت؛ نکته قابل تامل آن است که چشم‌انداز بازار سرمایه در روزهای آتی مثبت خواهد بود، اما متاسفانه با توجه به گران شدن بنزین، انتظار تورم در روزهای آتی افزایش خواهد یافت که این مهم توجیه وجود منابع در بازار سرمایه را تا حد زیادی بالا می‌برد، اما در حالت کلی همانگونه که عنوان شد با کاهش تنش‌های روزهای گذشته، فرصت در بازار سهام بیشتر خواهد شد.

طحانی با اشاره به اینکه افزایش تورم زمینه‌ای را فراهم خواهد ساخت تا مردم پول‌های خود را از بانک خارج کنند، اظهار داشت: این پول‌ها روانه بازارهای دیگر همچون بورس خواهد شد و بالا رفتن تورم برای بازار سهام مناسب‌تر است.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص مسائل و متغیرهای مربوط به بودجه و تاثیر آن طی روزهای آینده بر بازار سهام،اضافه کرد: این مهم یکی از موارد بسیار تاثیرگذار بر روند بازار سرمایه خواهد بود، به طوریکه یکی از نگرانی‌های حاکم در شرایط فعلی گران شدن یکباره بنزین بود که همین امر می‌تواند زمینه بالارفتن نرخ حامل‌ها انرژی و مالیات شرکت‌ها را فراهم کند، به عبارتی دقیق‌تر زمانیکه هزینه افزایش قیمت بنزین پذیرفته شد در نتیجه هزینه افزایش نرخ سایر محصولات نیز به راحتی پذیرفته خواهد شد، از سویی منابع درآمدی دولت با محدودیت‌های متعددی رو‌به روست و متاسفانه اقتصاد کشور ما شکل یارانه‌ای پیدا کرده است، به علاوه برخی از مشاغل در کشور ما مالیات پرداخت نمی‌کنند و در قبال آن موضع‌گیری ‌می‌کنند، لذا ترس بازار سهام نیز همین موضوع است که بودجه سال آینده مشمول مواردی شود تا به نفع اقتصاد و کسب و کار نباشد، این عامل سبب خواهد شد تا شرکت‌های بزرگ بازار به رغم آنکه افق‌های سودآوری مناسبی در سال آینده دارند مشتری نداشته باشند و استقبال لازم از صنایع و شرکت‌ها انجام نشود.

وی در پایان نسبت به تاثیر قطع شدن اینترنت بر روند معاملات بازار سرمایه و کاهش حجم دادوستدها، تصریح کرد: یکی از موارد مهم در کاهش حجم معاملات بورس مسئله بی‌خبری و عدم دسترسی به کانال‌های تحلیلی است، چراکه فعالیت در بازار سرمایه مستلزم کسب اطلاعات بسیار است، به طوریکه برای به روز کردن تحلیل‌ها نیازمند اطلاع یافتن از وضعیت بازارهای جهانی هستیم و تا پیش از این شبکه‌های اجتماعی نقش پررنگی در این خصوص ایفا می‌کردند.

ارسال نظر

  • ارسلان دولتخواه
    ۰ ۰

    قبل از اجرای قانون بازار پایه ازدحام وشلوغی مردم در کارگزاریها را بااکنون مقایسه بفرمایید!! درآمد کارگزاریها چقدر کاهش پیدا کرده؟؟؟ !! چقدر به افراد بیکار افزوده شده؟؟؟ چه کسی ازاین رکود بازار سرمایه سودد بردند؟؟؟

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری