{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 389644

عضو هیئت مدیره سمات مطرح کرد؛

قائم مقام شرکت سپرده گذاری مرکز اوراق بهادار ضمن اعلام خبر فوق، اظهار داشت: در صورتی که شخص در شرکت‌های کارگزاری، دفاتر پیشخوان یا در آینده‌ای نزدیک در شعب بانک های منتخب احراز هویت شود، کد معاملاتی او در همان روز پیامک خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، سعید رضوانی فرد قائم مقام مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، ضمن اشاره به اینکه در راستای تسهیل و افزایش خدمات رسانی به سهامداران، کد بورسی آنها از امروز پیامک می شود، افزود : بنا به درخواست سهامداران و جلوگیری از مراجعه مجدد آنها به دفاتر پیشخوان و شرکت های کارگزاری، شرایطی فراهم شده است که سهامداران بعد از سجامی شدن، کد بورسی خود را به صورت پیامکی دریافت کنند.

وی با بیان اینکه تنها راه ورود به بازار سرمایه ثبت نام در سامانه سجام است،  اظهار داشت : در صورتی که شخص در شرکت های کارگزاری، دفاتر پیشخوان یا در آینده نزدیک در شعب بانک های منتخب احراز هویت شود، کد معاملاتی او در همان روز پیامک خواهد شد.

عضو هیئت مدیره سمات در خصوص تعداد ثبت نام کنندگان در سامانه سجام گفت : هم اکنون بیش از ۲ میلیون نفر در این سامانه ثبت نام کرده اند و ارائه خدمات این شرکت از روز ۲۵ مهرماه امسال تنها برای افراد سجامی، امکان پذیر است.

وی خاطرنشان می شود: سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

این سامانه، مسئولیت خودکار فرآیند جمع‌آوری و مدیریت اطلاعات مشتریان بازار سرمایه را برعهده دارد. به این ترتیب، با راه‌اندازی این سامانه نه تنها شاهد تسهیل در گردآوری اطلاعات سهامداران هستیم، بلکه با تجمیع اطلاعات و سوابق معاملاتی، شفافیت بازار نیز با رشد قابل‌توجهی همراه شده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری