{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 389429

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

معارفه شرکت آوا نوین پیش از عرضه اولیه فردا با حضور اعضای هیئت مدیره برگزار شد و مدیر عامل آن از برنامه افزایش سرمایه ۴۰ میلیاردی تا پایان سال جاری خبر داد.

اقتصادآنلاین - میلادعبداللهی؛ طبق اطلاعیه از پیش منتشر شده، 25 درصد از سهام شرکت آوانوین فردا عرضه اولیه خواهد شد؛ به همین منظور معارفه «وآوا» امروز با حضور تعدادی از اعضای هیئت مدیره و اصحاب رسانه درفرابورس ایران برگزار شد.

لازم به ذکر است در این مراسم ابتدا مالک رحمتی نماینده سهام‌دار عمده با بیان اینکه بازار سرمایه بهترین مکان برای سرمایه‌گذاری خواهد بود، اظهار داشت: شرکت آوانوین چهارمین شرکتی است که سازمان اقتصادی کوثر طی یک سال گذشته عرضه شده و امیدواریم تا پایان امسال سهام ۳ شرکت دیگر را در بورس و فرابورس عرضه کنیم.

وی ادامه داد: نقدینگی زیاد را می‌توان به طرق مختلف تبدیل به فرصت کرد که بازار سرمایه بهترین نهاد برای این مهم به شمار می‌رود، از طرفی نقدینگی بالا در بخش‌های دیگر اقتصاد می‌تواند مشکل آفرین باشد، اما بازار سهام راهی برای گسترش توسعه خواهد بود.

رحمتی همچنین تاکید کرد: نگاه مردم به بازار سرمایه باید تغییر کند، به گونه‌ای که فعالان بازار باید بپذیرند این نهاد محل سرمایه‌گذاری کوتاه مدت نیست و باید از نگاه گذرا به آن عبور کرد.

وی افزود: بیش از ۷۰ درصد از پرتفو سازمان اقتصادی کوثر تاکنون بورسی شده و برنامه داریم همه شرکت‌های زیرمجموعه را وارد بازار سرمایه کنیم.

در ادامه علیرضا قدرتی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری آوانوین با اشاره به اینکه فردا ۲۵ درصد از سهام این شرکت معادل ۱۵۰ میلیون سهم عرضه اولیه می‌شود، گفت: این شرکت در سال ۸۳ تاسیس و در آذرماه سال ۹۷ به شرکت سرمایه‌گذاری آوانوین تغییرنام یافت.همچنین در زمستان سال گذشته این شرکت که سهامدار عمده آن سازمان اقتصادی کوثر است نزد سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته شد.

لازم به ذکر است (سازمان اقتصادی کوثر اخیرا سه شرکت نیروگاه زاگرس، کشت و صنعت شریف‌آباد و تولید گوشت مرغ ماهان را در بورس عرضه کرده است)

قدرتی در ادامه با بیان اینکه سرمایه فعلی شرکت 60 میلیارد تومان است، از برنامه افزایش سرمایه 100 میلیارد تومانی تا پایان سال خبر داد و افزود: جمع کل دارایی‌های «وآوا» تا پایان تابستان سال قبل،  رقم ۸۲ میلیارد تومان بوده که ۷۵ میلیارد تومان آن، دارایی‌های جاری بود، یعنی نسبت دارایی‌های جاری به کل دارایی‌ها بسیار زیاد است و این مهم را می‌توان به عنوان یک نقطه قوت قلمداد کرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری