بورس تهران اعلام کرد:

درج صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله ارمغان ایرانیان در بورس تهران

صندوق سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت قابل معامله ارمغان ایرانیان با نماد «ارمغان» در فهرست نرخ صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران درج شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از سنا، براساس مصوبه‌ بورس اوراق بهادار تهران، از این تاریخ (دهم مهرماه ۱۳۹۸) صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله ارمغان ایرانیان جهت سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت با نماد «ارمغان» در فهرست نرخ‌های بازار صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس اوراق بهادار تهران درج ‌شد.

مجوز تاسیس صندوق در تاریخ ۲۷ مهر ۱۳۹۰ صادر شد و صندوق به روش صدور و ابطال فعالیت می کرد. لیکن بر اساس مجوز شماره   ۵۴۲۶۷ / ۱۲۲ مورخ ۳۰ / ۰۶ / ۱۳۹۸ سازمان  سازمان بورس و اوراق بهادار نوع صندوق از صندوق سرمایه‌گذاری مبتنی بر صدور و ابطال به صندوق  سرمایه‌گذاری  قابل معامله (ETF) تغییر یافت.

مدیر این صندوق، شرکت تامین سرمایه نوین، موسسان آن بانک اقتصاد نوین و شرکت تامین سرمایه نوین اند. همچنین متولی صندوق موسسه حسابرسی بهراد مشار و بازارگردان آن نیز شرکت تامین سرمایه نوین است.

این صندوق حداکثر یکصد میلیون واحد سرمایه‌گذاری خواهد داشت که تعداد نود میلیون واحد آن به عنوان واحدهای عادی در نظر گرفته شده است. بر اساس امیدنامه صندوق، در پایان هر مقطع زمانی که ماهانه و در پایان روز پانزدهم هر ماه است، در صورتی که ارزش خالص روز واحدهای سرمایه گذاری بیش از قیمت مبنای واحدهای سرمایه گذاری باشد، تفاوت بین ارزش خالص روز واحدهای سرمایه گذاری صندوق و قیمت مبنای آنها محاسبه شده و متناسب با تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری به حساب دارندگان واریز می شود. پس از این پرداخت، ارزش خالص روز هر واحد سرمایه‌گذاری معادل قیمت مبنای آن می شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر