{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 376217

مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران:

مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران اعلام کرد: مشکلی درسامانه معاملاتی بورس تهران نیست و تنها کمی تاخیردر بخش اطلاع رسانی مشاهده می‌شود که به زودی رفع خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، روح‌الله دهقان مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی نسبت به مشکل پیش آمده در سامانه معاملات بورس تهران اظهار داشت: سامانه هسته معاملات بورس مشکلی ندارد و اگر ایرادی در آن پیدا شود، درصدد رفع آن هستیم و صرفا بخش اطلاع‌رسانی سامانه بورس با تاخیر همراه است که رفع خواهدشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر با 1400 ایستگاه معاملاتی بورس در کشور روبرو هستیم، همچنین تعداد معاملات در بورس تهران امروز به 700 و روز گذشته به 800 هزار معامله رسید که این رقم نسبت به سال قبل 10 برابر شده است.

مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران همچنین گفت: خود هسته معاملات بورس تهران موسوم به سامانه TSETMC از نظر معاملات مشکلی ندارد ، بذا برای اطلاع‌رسانی به معامله‌گران در یکی از مراکز داده‌ها چند ثانیه تاخیر مشاهده شد که آن را رفع می‌کنیم.

دهقان  در مورد حفره‌ها یا باگ‌های سیستم معاملات بورس گفت:در پایان سال گذشته باگی درسیستم معاملات بود که باعث می‌شد، هسته معاملات با مشکل مواجه شود. به گونه‌ای که حتی خود سازنده نرم‌افزار نیز متوجه آن نمی‌شد، اما با همت جوانان و تعدادی از مهندسان داخلی و دانش فنی داخلی باگ سیستم کشف و در سال 97 رفع شد.

وی گفت:‌ از ابتدای سال جاری هیچ اختلالی در هسته معاملات بورس روی نداده و حجم معاملات نشان می‌دهد که این معاملات به صورت روان انجام شده و با اختلال همراه  نبوده است. تنها در بخش اطلاع رسانی سایت مدیریت فناوری بورس تهران مقداری تاخیر ایجاد شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری