{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 367106

یک کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد؛

یک کارشناس حوزه بورس و سرمایه نوسان‌های روز گذشته بازارامری بدیهی دانست و تاکید کرد تا انتهای سال شاهد وضعیت به مراتب بهتری خواهیم بود.

اقتصادآنلاین_میلاد عبداللهی؛ بر اساس معاملات انجام شده، روز گذشته بازارسرمایه دچار نوسان شد، به گونه ای که  شاخص کل (هم وزن) با یک هزار و ۸۶۶ واحد کاهش به ۶۰ هزار و ۸۵ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۲۶۵ واحد افت به ۴۰ هزار و ۷۲۰ واحد رسیدند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، پتروشیمی نوری (نوری) با ۱۳۵ واحد و گروه صنعتی ملی (وملی) با ۱۴ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در عین حال یکی از کارشناسان حوزه بورس این اتفاق را از بدیهی ترین اشکال ممکن برای اصلاح بازار پس از یک بازدهی حدود ۴۰ درصدی دانست، که طی سه چهار ماه ابتدایی امسال شاهد بوده‌ایم.

این متخصص بازار سرمایه همچنین اشاره کرد :شکل طبیعی بازار این است که همواره باید نوسان داشته باشد، به خصوص اینکه محور و متغیر اصلی اثرگذار در رشد شاخص در سال ۹۷ و ماه های طی شده از سال ۹۸، نرخ ارز بوده است؛ بر این اساس بدیهی است که با کاهش نرخ ارز بازار خود را اصلاح کند.

او این ادامه روندکاهشی را دور از ذهن خواند و اضافه کرد: نمی توان وضعیت نرخ ارز را نیز در شرایط فعلی در حالت تثبیت دید.چراکه مسائل اقتصادی مانع تناسب در بازار خواهد شد.

این فعال بازار ادامه داد : رویه نزولی که اکنون در بازار ارز رخ داده تا حدی جنبه روانی دارد.

وی تاکید کرد : روز گذشته اصلاح در بازار انجام شد و حالا انتظارآن می‌رود که شاخص به نقطه تعدیل رسیده و به سیر صعودی خود بازگردد.

گفتنی است نبود زمینه  برای پذیرش نقدینگی سرگردان در سایر بازار ها سبب می شود که کماکان بورس همچنان اولویت اول صاحبان نقدینگی باشد و هر روز بر حجم این نوع از سرمایه گذاری در بازار سرمایه افزوده شود.

این تحلیلگر بازار سرمایه یادآور شد: بررسی های امروز من حاکی از این است که بسیاری ازاشخاص حقوقی که دیروز سهام خود را فروختند و یا در صف فروش بودند و کلوزشان شکل نگرفته بود، امروز با قیمت بالاتری در صف خرید همان سهام هستند.

وی تصریح کرد : با اطمینان از ثبات شرایط می‌توان گفت انتهای سال شاخص حداقل ۳۰ تا ۴۰ درصد دیگر بازدهی خواهد داشت و شاخص با قاطعیت قله های ۳۰۰ هزار واحد را نیز فتح خواهد کرد و این موضوعی دور از ذهن نیست چرا که تجربه های گذشته این مهم را ثابت می‌کند.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    این چه حقوقی نادونی بوده که با یک خبر چوب حراج زده به سهامش. آخه یه ذره عقل هم چیز خوبیه. شاخص تا 365 هزار واحد رشد خواهد کرد.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری