{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 365045

حامی سومین لیگ ستارگان بورس عنوان کرد؛

رباطی: برنامه‌هایی همچون لیگ ستارگان بورس می‌تواند پل ارتباطی قوی بین عموم مردم و بازار سرمایه باشد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، سومین دوره از مسابقات لیگ ستارگان بورس در روز ۱۵ تیر ماه با حضور مدیران و نمایندگان سازمان بورس شرکت بورس اوراق بهادار و شرکت کارگزاری بورس بیمه ایران به عنوان حامی این دوره از مسابقات افتتاح شد.

در این مراسم مهدی محمود رباطی مدیرعامل کارگزاری بورس بیمه ایران در مراسم آغاز لیگ ستارگان بورس با اشاره به اینکه دغدغه کارگزاری و مجموعه بیمه ایران بحث توسعه فرهنگ سهامداری و سرمایه‌گذاری در کشور است اذعان داشت: در کشور ایران به طور سنتی فرهنگ سرمایه‌گذاری و جهت‌گیری به سمت بازارهای جزء و بخش‌های مختلف اقتصادی بیشتر از بازار سرمایه است.

وی افزود: بزرگترین علت در حاشیه قرار گرفتن بازار سرمایه در مقایسه با دیگر بخش‌های اقتصادی عدم شناخت فعالین اقتصادی و صاحبان سرمایه و عموم مردم از بازار سرمایه است.

رباطی تصریح کرد: طبق آمارهای بدست آمده در کشور ما ضریب نفوذ بازار سرمایه بسیار پایین‌تر از اقتصادهای توسعه یافته است همین امر باعث شده که در مراحل اقتصادی کشور شاهد باشیم که سرمایه‌ها جذب این بازار نشده و بخش‌های دیگر اقتصادی توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرده باشد.

مدیر عامل کارگزاری بورس بیمه ایران با اشاره به اینکه برنامه‌هایی همچون لیگ ستارگان بورس می‌تواند پل ارتباطی قوی بین عموم مردم و بازار سرمایه باشد  اظهار داشت: در سال ۹۶ نخستین دوره لیگ با حضور 10 گروه شرکت کننده ْ در سال ۹۷ با حضور ۳۴ تیم و در سال جاری با حضور 60 تیم داخلی و ۵ تیم خارجی برگزار شد که این امر خود نشان دهنده آنست که مسیر طی شده در این مسابقات کمک شایانی به گسترش بحث سهامداری کرده است و تا حد قابل توجهی موفق در امر معرفی این بازار به مردم و آشنا سازی افراد با نوع فعالیت و سرمایه گذاریشان در این بازار بوده است.

وی افزود: امیدواریم در آینده نزدیک این گونه برنامه‌ها با گسترش چشمگیرتری دیگر مقاطع آموزشی اعم از دبیرستانها و یا حتی دبستانی‌ها را نیز تحت پوشش قرار دهد.

مهدی محمود رباطی در پایان با آرزوی آشنایی هر چه بیشتر مردم با بازار سرمایه و سوق سرمایه‌هایشان به سوی این بازار اعلام کرد: کارگزاری بورس بیمه ایران در کنار مجموعه بزرگ بیمه ایران از هر گونه حمایت و پشتیبانی گسترش فرهنگ سهامداری بورس و  توسعه سرمایه‌گذاری و ترغیب و جذب سرمایه‌گذاران در بازار استقبال شایانی خواهد کرد و از هیچ گونه کمکی دریغ نخواهد کرد .

 

ارسال نظر