{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 358356

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

در روزهای اخیر، قرار بود قوانین جدیدی برای معاملات سهام شرکت‌های حاضر در بازار پایه فرابورس به هدف کاهش ریسک معاملات در این نمادها اجرا شود. اجرای این قوانین که می‌توانست محدودیت‌هایی برای معاملات سهام در بازار پایه فرابورس ایجاد کند، تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد.

به گزارش اقتصادآنلاین، معاملات سهام در بازار پایه فرابورس همواره بحث‌برانگیز بوده است. اغلب شرکت‌های پذیرفته شده در این بازار دچار مشکلات عمده در حوزه‌های مختلف از جمله شفافیت، سودآوری، مدیریت و ... هستند. همین مسائل سبب شده که در اغلب مواقع معاملات سهام این شرکت‌ها ابهاماتی داشته باشد. نوسان قابل توجه قیمت این نمادها در حالی که عموما خبری از تغییرات بنیادین در وضعیت شرکت‌ها نیست، فعالان کمتر حرفه‌ای بازار را متضرر کرده است.

در نتیجه سازمان بورس و اوراق بهادار در هفته‌های گذشته در صدد اصلاح قوانین این بازار برآمد و تلاش داشت تا با ایجاد محدودیت‌هایی برای این بازار از رفتارهای سفته‌بازانه این بازار بکاهد.

این اقدام اما در محفل فعالان بازار سهام چندان مورد استقبال قرار نگرفت و انتقاداتی اساسی بر این اصلاحات وارد شد. عمده فعالان بازار از جمله دبیر کانون کارگزاران و دبیر کانون نهادهای سرمایه‌گذاری معتقد بودند این اصلاحات منجر به کاهش نقدشوندگی در بازار پایه فرابورس می‌شود.

صبح امروز نامه‌ای به دست اقتصادآنلاین رسید که حاکی از تعویق اجرای این قوانین جدید است. طی این نامه حسن امیری، معاون اداره نظارت بر بورس‌های و ناشران سازمان بورس خطاب به دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری و دبیر کل کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار اعلام می‌کند که اولا برای جلسه‌ای که قرار است برای بررسی قوانین جدید در سازمان بورس تشکیل شود، آماده شوند و ثانیا اعلام می‌کند که اجرای این قانون فعلا تا زمان طرح موضوع در جلسه شورای عالی بورس به تعویق می‌افتد.

WhatsApp Image 2019-06-08 at 15.02.51

ارسال نظر

  • سامان
    ۰ ۰

    خدا لعنتشون کنه که با این تصمیم خلق الساعه و مسخرشون باعث ضرر ما شدن. امیدوارم حداقل اینو پخش کنید تا شاید بفهمن چه بلایی سر ماها آوردن

  • امیر
    ۰ ۰

    تو هر جای ئنیا تو شرایط ما دولت هر کاری می کرد که پول رو به بازار بورس بکشونه و از بازارهای دیگه دور کنه این کار باعث فرار مردم از سرمایه گذاری در بورس میشه باید مردم تشویق به این کار بشن نه اینکه بخاطر اینکه نرفتن سراغ دلالی ماشین و مسکن و طلا و دلار تنبیه شن