{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 351752

علیرضا کدیور کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با اقتصاد آنلاین؛

امروز برای دومین روز متوالی شاخص کل بورس تهران با ریزش بیش از هفت هزار واحدی روبرو بود، در همین رابطه یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است، این ریزش شاخص کل قابل پیش بینی بود و نماگر اصلی بازار سهام تا محدوده ۱۹۵ تا ۲۰۰ هزار واحدی کاهش خواهد یافت.

اقتصاد آنلاین - رامین بیات؛ طی دو روز اخیر شاخص کل بورس تهران با افت 15 هزارو 859 واحدی روبرو بوده، حال در مورد دلیل اصلی این افت فاحش علیرضا کدیور کارشناس بازار سهام در گفتگو با اقتصاد آنلاین گفت: شاخص کل طی دو ماه با رشد 38 درصدی روبرو شد که این امر بسیار سریع اتفاق افتاد، به همین دلیل اصلاح روند حرکتی شاخص کل اجتناب ناپذیر بود.

وی افزود: البته این بدان معنا نیست که رشد بازار حبابی است و یا اینکه قیمت سهم‌ها گران بوده، بلکه این میزان رشد شاخص کل در مدت زمان بسیار کوتاهی اتفاق افتاد و به همین دلیل نیز در دو روز گذشته شاخص کل بیش از 15 هزار واحد افت کرده است.

 کدیور اضافه کرد: با توجه به رشد بسیار زیاد قیمت سهم‌ها، کسانی که از دوماه گذشته سهم در اختیار داشتند، طی این مدت سودهای خوبی را کسب کردند و در دو روز اخیر فروشنده شدند، در مقابل نیز افرادی که قصد خرید داشتند، از این کار با توجه به قیمت‌ها صف نظر کردند، بر همین اساس عرضه بر تقاضا غلبه کرد و بازار نزولی شد.

 این کارشناس همچنین در مورد پیش بینی روند حرکتی بازار سهام طی روز آینده نیز گفت: با توجه به وضعیتی که بر بازار امروز حاکم بود، به نظر می‌رسد فردا نیز بازار قرمز پوش است و شاخص کل همچنان با افت همراه خواهد بود.

به گفته وی، این احتمال وجود دارد که فردا معاملات به سویی حرکت کند که این امر منجر به رشد شاخص کل در ابتدای هفته آینده شود. 

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری