{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 347715

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار؛

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادارگفت: بازار سرمایه در سال ۹۷ شرایط نسبتا خوبی را تجربه کرد؛ به نحوی که حجم معاملات، یک تجربه خوب تاریخی را پشت سر گذاشت و حجم آن از ۲۵۶ هزار میلیارد تومان در سال ۹۶ به ۴۵۰ هزار میلیارد تومان در سال ۹۷ رسید.

اقتصاد آنلاین-رامین بیات؛ شاپور محمدی در دیدار نوروزی مدیران ارشد بازار سرمایه که از سوی کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار برگزار شد، از طراحی بیش از ۳۰ برنامه عملیاتی در هیات مدیره این سازمان برای سال جاری خبر داد.

وی با تاکید بر اینکه امسال با هدف توسعه بازار، برای هر معاونت حداقل پنج برنامه درنظر گرفته‌ایم‌ که به تدریج ابلاغ و اجرایی‌ خواهند شد، اظهارداشت: جعبه ابزارهای مالی بورس با نهایی‌ شدن ‌چند ابزار همچون ‌فروش ‌استقراضی تا یکی دو ماه آینده تکمیل خواهد شد .

به گفته محمدی، امسال ارتقای چارچوب افشا را در دستورکار سازمان بورس قرار می‌گیرد؛ اگرچه در سال‌های گذشته نیز فراوانی افشا را افزایش دادیم و هم اکنون ۱۲ بار افشای تولید و فروش شرکت‌ها را در کنار اطلاعات با اهمیت شاهد هستیم.

محمدی با اشاره به اقداماتی که سازمان بورس در راستای شفافیت هرچه بیشتر بازار سرمایه انجام داده است، گفت: رسانه‌ها رکن اصلی در ایجاد شفافیت در بازار سرمایه هستند وکمک رسانه‌ها دراین زمینه در افزایش شفافیت در بازارسرمایه بسیار موثر است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه در سال جاری تقویت مقررات و نظارت بر بازار پایه انجام و در حوزه هیات‌های پذیرش نیز امسال تغییرات و اصلاحاتی را خواهیم ‌داشت، اظهار داشت: هم‌اکنون‌مقررات خوبی برای صندوق‌ها داریم اما در سال جاری، ضمن بازنگری‌هایی چارچوب جامع‌تری را دنبال خواهیم کرد، به نحوی که در الگوی جدید امکان انعطاف‌پذیری بیشتر را فراهم خواهیم کرد.

محمدی با تاکید بر اینکه رسالت ما این است که به هر شکل ممکن بازار سرمایه را توسعه دهیم، گفت: اخیرا سازمان بورس پیشنهادی مبنی بر«تشکیل صندوق رویدادهای طبیعی» دریافت کرده که از آن استقبال‌ می‌کنیم و باید عملیاتی شود، چراکه اقداماتی این چنین به هویت هرچه بیشتر بازار سرمایه کمک خواهد کرد .

وی با اشاره به اینکه سازمان بورس به شکل مستقیم و غیرمستقیم بیش از ۳۶ سامانه را نظارت و راهبری می‌کند، تصریح کرد: در آینده نزدیک، توسعه سامانه معاملات بومی را عملیاتی می‌کنیم؛ ضمن اینکه سامانه‌های موازی را هم با رفع اشکالات احتمالی تقویت خواهیم کرد .

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه سال‌گذشته معامله نفت خام در بورس اتفاق مهمی بود، گفت: به نظربنده کمبود مشتری در این برهه اهمیت زیادی ندارد، بلکه نکته بااهمیت عملی‌شدن انجام این معاملات و نیز روند افزایشی حجم عرضه‌های آن است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری