{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 347447

مدیرعامل بورس انرژی ایران خبر داد؛

فاینکس محل انعکاس تلاش‌ها و برنامه‌های انجام گرفته نهادهای ناظر بورس، بانک و بیمه است و ۱۱ دوره برگزاری این رویداد موفقیت آن را نوید می‌دهد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از سنا، سید علی حسینی، مدیرعامل بورس انرژی ایران ضمن بیان مطلب فوق در خصوص اهمیت برگزاری نمایشگاه بورس، بانک و بیمه، گفت: در یک دوره زمانی چند روزه تلاش می کنیم مجموع نتایج یک سال کار بازار سرمایه و صنعت بانک و بیمه کشور را در اختیار همه آحاد جامعه قراردهیم و از نظرات بازدید کنندگان، محققان و اساتید و مدیران صنایع مختلف بازخورد بگیریم.

مدیرعامل بورس انرژی ایران با بیان اینکه فاینکس از یک سو محل انعکاس دستاوردها و اقدامات گذشته و از سوی دیگر جایگاه معرفی برنامه ها و طرح های آینده بازار مالی کشور است، افزود: در سال های اخیر بازار پول و سرمایه  تحولات فراوانی در سطوح داخلی و جهانی داشته و سیر شتابان تحولات این صنایع ایجاب می کند که فعالان این حوزه ها در فواصل زمانی کوتاه به بررسی وضعیت موجود و افق پیش روی کسب وکار خود بپردازند و نمایشگاه بستر لازم برای این امر را فراهم می‌کند.

وی ضمن قدردانی از برگزارکنندگان فاینکس گفت: این نمایشگاه با افت و خیزهای فراوان، مسیر رو به رشدی را طی کرده و اکنون به یک برند تبدیل شده و اهمیت آن بیش از گذشته است.

 سید علی حسینی با اشاره به سال حمایت از تولید ملی و نقش بازار سرمایه در این مسیر گفت: با توجه به متنوع بازار ها و ابزار های بورسی، توسعه بازار سرمایه می تواند به متمرکز شدن نقدینگی سرگردان و هدایت آن به سمت صنایع و پروژه های مولد کشور منتهی شود.

وی با اشاره به اینکه تضعیف انگیزه های کاذب اقتصادی و جلوگیری از ورود منابع به بازار های غیر مولد تنها از طریق فرهنگسازی امکان پذیر است، ادامه داد: در اقتصاد سالم شکل گیری بازار های غیر مولد به سختی انجام می شود و نتیجه توسعه آنها می تواند برای مردم ناگوار باشد و به رشد تورم دامن بزند. در مقابل اما با تقویت بازار سرمایه می توان پس انداز و نقدینگی مازاد جامعه را به سمت پروژه های کلان اقتصادی هدایت کرد و فاینکس با بسط فرهنگ سرمایه گذاری صحیح نقش مهمی در این مسیر ایفا می کند.

سید علی حسینی به برنامه ها بورس انرژی ایران در دوازدهمین نمایشگاه بورس و بانک و بیمه اشاره کرد و گفت: در فاینکس دوازدهم، امکان ارتباط مستقیم ذینفعان و مدیران ارشد حوزه نفت، گاز و پتروشیمی فراهم است و مدیران بورس انرژی به صورت مستقیم پاسخگوی سوالات خواهند بود.

وی ادامه داد: در روزهای برگزاری نمایشگاه برگزاری کارگاه های آموزشی با محور بازار انرژی کشور پیش بینی شده و امیدواریم شرکت کنندگان و بازدید کنندگان فاینکس پس از برگزاری این رویداد سفیر بازار پول و سرمایه کشور باشند.  

ارسال نظر