{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 341484

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

مجوز افزایش سرمایه ۳۳ درصدی شرکت مجتمع سیمان غرب آسیا که در بازار پایه فرابورس با نماد «سجام» داد و ستد می‌شود، از سوی سازمان بورس ابلاغ شد.

اقتصاد آنلاین - محمد امین خدابخش؛ تارنمای کدال دیروز نیز شاهد درج خبر یک افزایش سرمایه بود. شرکت مجتمع سیمان غرب آسیا که در بازار پایه فرابورس با نماد «سجام» داد و ستد می‌شود، موفق به دریافت مجوز افزایش سرمایه حدودا 51 میلیارد تومانی از سازمان بورس  اوراق بهادار شد. 

بر این اساس شرکت می‌تواند سرمایه خود را از مبلغ 154 میلیارد و 281 میلیون تومان به  مبلغ 205 میلیارد و 194 میلیون تومان افزایش دهد. با این حساب سرمایه شرکت یاد شده به میزان 33 درصد افزایش خواهد یافت. دریافت این مجوز نشان از آن دارد که بر اساس رسیدگی انجام شده، مواردی حاکی از مغایرت با قوانین و مقرّرات مربوط در انتشار سهام ملاحظه نشده است. 

بر اساس مجوز صادره از سوی سازمان بورس این رویداد مالی که ز محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی، به منظور اصلاح ساختار مالی شرکت انجام می‌شود، تا 60 روز پس از دریافت مجوز، قابلیت اجرا خواهد داشت و در صورتی که در طول این تاریخ افزایش سرمایه فقو اعمال نشود «سجام» موظف به طی مجدد مراحل افزایش سرمایه خواهد بود. 

با توجه به مفروضات مندرج در گزارش‌های توجیهی شرکت که به منظور انجام افزایش سرمایه تنظیم شده است، در صورتی که «سجام» این افزایش سرمایه را اعمال نکند، از آنجا که مبلغ مورد نیاز خود را باید از طریق تامین مالی از بانک‌ها تامین کند، هزینه‌های مالی شرکت در سال اول 57 میلیارد و 786 میلیون تومان افزایش خواهد یافت.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری