{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 335902

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

بر اساس اعلام بورس تهران، عرضه اولیه ۵ درصدی سهام شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش طی روز شنبه ۲۷ بهمن ماه انجام خواهد شد.

اقتصاد آنلاین-رامین بیات؛ شرکت بورس تهران طی اطلاعیه ای اعلام کرد: شنبه آینده( 27 بهمن ماه) 50 میلیون سهم معادل 5 درصد از سهام «افق» به عنوان پانصد و بیست و ششمین شرکت پذیرفته شده در تالار حافظ، عرضه می شود.

 «افق» برای اولین بار پس از پذیرش و درج نام در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش خرده فروشی به استثنای وسایل نقلیه موتوری، گروه و طبقه خرده فروشی انواع مواد غذایی، نوشیدنی وغیره در فهرست نرخ‌های بازار دوم به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه خواهد شد.

همچنین، حداکثر سهمیه هر کد حقیقی و حقوقی 400 سهم و کف و سقف قیمتی «افق» نیز به ترتیب 1600 و 1695 تومان خواهد بود. مدیر عرضه هم کارگزاری بانک ملت است.

بر اساس این گزارش، با توجه به اینکه در ایام پایانی سال قرار داریم، بازار سهام از کمبود نقدینگی رنج می‌برد، در این بین، عرضه‌‌های اولیه به عنوان راهکاری برای جذب منابع تازه برای بازار سرمایه به حساب می‌آیند.

به طور معمول به دلیل اینکه به طور متوسط هر شرکت تازه وارد به بورس چند روزی را مثبت سپری می‌کند، اقبال به عرضه‌های اولیه 100 درصدی است.

این‌درحالیست که باید دید آیا سال آینده نقدیگی خارج شده از بازار، به بورس بازخواهد گشت، یا اینکه در سال 98  نیز به مانند ایام پایانی امسال، بازار خالی از خریدار قوی خواهد بود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری