{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 281371

اقتصادآنلاین از میانه‌های تالار شیشه ای گزارش می‌دهد؛

در دوساعت ابتدایی بازار شاخص کل با افت ۱۷۰۶ واحدی به ارتفاع ۱۱۱ هزار و ۱۸۲ واحد بازگشت. این در حالی است که شاخص از ابتدای صبح روند مثبت مناسبی را آغاز کرده بود.

اقتصادآنلاین - مریم علیزاده؛ امروز در حالی شاخص کل در ابتدای صبح مثبت شروع به کار کرد که روند صعودی مناسبی را در پیش گرفته بود اما با بازگشایی نماد «ذوب» در محدوده منفی و صف فروش 70 میلیونی، هیجان و جو فروش بر سایر نماهای فلزی و پس از ان به گروه شیمیایی و پالایشی سرایت کرد.

در مجموع نسبت به روز گذشته اتفاق قابل توجه و تاثیرگذاری در بازار به چشم نمی خورد و تنها هیجان زدگی و البته شناسایی سود توسط حقیقی های ریسک گریز سبب ریزش بیش از هزار واحدی شده است.

از سوی دیگر همچنین بازگشایی و تشکیل صف فروش «ذوب» جو بازار را به هم ریخت و فشار فروش را تقویت کرد. گفتنی است «ذوب» در قیمت 1239 ریال با 70 میلیون صف فروش بازگشایی شد.

از سوی دیگر اما  ادامه دار شدن اعتصاب بازار بزرگ تهران و افزایش ریسک سیستماتیک سیاسی، دلایل را برای فروش و خروج از بازار برای برخی سهامداران قوی تر کرده است. اما نکته اساسی نبود معاملات بر اساس تحلیل و شناخت صحیح از بازار است.

در نتیجه امروز تا کنون شاخص کل با افت 1760 واحدی به رقم 111 هزار واحد بازگشته است. شاخص هم وزن نیز با شیب کمتری به کار خود ادامه می دهد و با افت 121 واحدی به پله 18 هزار و 801 واحدی بازگشته است.

در این بین تاکنون بیش از یک میلیارد و 615 میلیون ورقه بهادار به ارزش 375 میلیارد تومان دادوستد شده است که از این میزان 300 میلیارد تومان به معاملات خرد سهام و حق تقدم در بورس اختصاص داشته است.

اما در بین نمادهای تاثیرگذار بر شاخص، افت قیمتی «فولاد»، «فملی» و «فارس» هرکدام به ترتیب 296، 176 و 150 واحد شاخص را عقب کشیدند.

شاخص فرابورس هم تا کنون با بازگشایی منفی و صف فروش سنگین ذوب 22 واحد عقب کشید. همچنین در این بازار معاملات منفی «میدکو» تا کنون 10 واحد تاثیر منفی بر آیفکس داشته است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری