{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 279834

اقتصادآنلاین از میانه های تالار شیشه ای گزارش می‌دهد؛

در دوساعت ابتدایی معاملات آخرین روز کاری هفته شاهد رشد ۲.۳۸ درصدی شاخص کل و فتح قله‌های جدید با ورود نقدینگی بیش از ۱۱۰ میلیارد تومانی هستیم. این در حالی است که ارزش معاملات نیز رشد قابل توجهی نسبت به روزهای قبل از خود نشان داده است و تا این لحظه رقم ۴۵۰ میلیارد تومان ارزش معاملات خرد برای بورس و فرابورس ثبت شده است.

اقتصادآنلاین - مریم علیزاده؛ در ششمین روز صعود خیره کننده شاخص بورس شاهد جابجایی رکورد ورود نقدینگی در دو ساعت ابتدایی معاملات بازار سهام هستیم. از این رو تاکنون شاخص کل با افزایش 2466 واحدی به رقم 109 هزار واحد رسید. شاخص هم وزن نیز با شتاب کمتری در حال فتح قله‌های جدید است و تا این لحظه با رشد 192 واحدی در ارتفاع 18 هزار و 538 واحد قرار دارد.

در این بین تا این لحظه بالغ بر یک میلیارد و 400 میلیون ورقه بهادار به ارزش 700 میلیارد تومان در بورس و فرابورس دادوستد شده است که از این میزان بیش از 500 میلیارد تومان به معاملات خرد سهام و حق تقدم در دوبازار اختصاص داشته است. همچنین تا این لحظه بالغ بر 120 میلیارد تومان پول هوشمند جدید به بورس سرازیر شده است که بیش از نیمی از این مبلغ به گروه پالایشی اختصاص داشته است.

در بین گروه های بورسی نیز امروز شاهد صف خرید شدن تمام نمادهای گروه پالایشی هستیم. به نظر می رسد پس از پنج روز صدر نشینی گروه فلزی-معدنی حال نوبت به رالی صعودی گروه پتروشیمی-پالایشی رسیده است.از سوی دیگر همچنین کارشناسان معتقدند با ادامه روند ورود نقدینگی تازه نفس، سقف شکنی های شاخص برای هفته آتی نیز تداوم داشته باشد.

اما در بین نمادهای تاثیرگذار بر شاخص «فارس»، «فولاد» و «کگل» تاکنون مجموعا 800 واحد شاخص را تقویت کرده اند.

در فرابورس هم شاخص با رشد 2.31 درصدی (افزایش  29 واحدی) در ارتفاع یک هزار و 242 واحد نوسان می کند. در این بازر نیز دو پتروشیمی زاگرس و مارون پیشتاز تقویت آیفکس هستند.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    فقط بورس، سهام، حق تقدم. بورس می ترکونه حالا ببیندید!

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری