{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 278357

اقتصادآنلاین گزارش می دهد؛

امروز نرخ سکه نقدی در محدوده دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در نوسان است. این رشد چشمگیر قیمت سکه سبب افزایش قیمتها در بازار آتی شده است تا جایی که در دورترین سررسید «دی ماه» این نرخ به مرز سه میلیون تومان رسید. براین اساس، خریداران سکه آتی انتظار دارند تا شش ماه آینده، سکه طلا حداقل ۱۱ درصد افزایش پیدا کند.

اقتصاد آنلاین - لیلی شهیر؛ امروز بازار سکه شاهد صعود دسته جمعی انواع قیمت سکه نقدی است تا جاییکه دقایقی پیش نرخ سکه امامی در بازار آزاد در لحظاتی به مرز دو میلیون و 600 هزار تومان هم رسید. به دنبال این روند افزایشی، بازار آتی سکه هم که معمولا از بازار نقدی پیروی میکند در تمامی سررسیدها مسیری صعودی را پیش رو گرفته تا جایی که قیمت قرارداد آتی سکه طلا سررسید دی ماه به مرز سه میلیون تومان نزدیک شد.

این قیمت در مقایسه با قیمت سکه نقدی نشان دهنده فاصله حدود 11 درصدی است که مشخص میکند، فعالان بازار انتظار دارند تا شش ماه آینده، سکه طلا حداقل 11 درصد افزایش پیدا کند. (گفتنی است،؛ قیمت سکه از ابتدای سال تاکنون حدود 60 درصد افزایش داشته است).

برخی کارشناسان معتقدند: اعلام سیاست جدید ارزی دولت و روی آوردن سرمایه گذاران به خرید سکه از دلایل مهم افزایش قیمت این روزهای سکه است و در این زمینه ریسک های سیستماتیک سبب بیشتر شدن حباب سکه و تاثیر آن در بازار آتی شده است،  هرچند که رییس بانک مرکزی، ولی الله سیف افزایش حباب سکه را به دلیل عوامل روانی قلمداد کرده است.

 

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱۶ ۱

  یعنی همه این ملت که دارند به قیمت بازار خرید و فروش میکنند روانی هستند؟ و فقط شما میزان و معیار صحیح هستید؟

 • رضا
  ۵ ۰

  من نمی فهمم عوامل روانی یعنی چه ؟؟؟ اگر منظور این است که مردم به گفته های دولتمردان اعتماد ندارند. خود این هم ناشی از عملکرد بد دولتمردان است. پس خود عوامل روانی نیز به دولت باز می گردد. وقتی در اوج تب و تاب در بازار سکه خود بانک مرکزی به یکباره پیش فروش سکه رو قطع می کنه یعنی چی؟ یعنی خود بانک مرکزی می خواد سکه گرونتر بشه

 • حمید
  ۴ ۲

  با سلام من نمی دانم مردم ما تا کی باید تاوان ناتوانی تیم اقتصادی دولت را بپردازند . هروقت صحبت از حباب می شود چهارستون بدن مردم به لرزه در می آید. نمایندگان محترم مجلس به خاطر رضای خدا اقدام انقلابی نمایید.