{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 277924

امروز در بورس کالا اتفاق افتاد؛

مجموع تالارهای مختلف بورس کالای ایران امروز، ارزشی حدود ۴۳۰ میلیارد و ۶۷۳ میلیون تومان داشت. در این بین با ارزشترین محصول به «ورق گرم B» شرکت فولاد مبارکه اصفهان در حدود ۱۳۰.۷ میلیارد تومان تعلق گرفت.

اقتصاد آنلاین - لیلی شهیر؛ امروز 21 خرداد، تالارهای مختلف بورس کالای ایران در مجموع ارزشی به میزان 430 میلیارد و 673 میلیون و 600 هزار تومان داشت. این معاملات در 631 قرارداد منعقد شدند؛ از این میزان 417 میلیارد و 710 میلیون تومان آن به رینگ داخلی تعلق گرفت. تالار صنعتی نیز بیشترین ارزش معاملات امروز را در حدود 251 میلیارد تومان به خود اختصاص داد.

با ارزشترین محصول این تالار طی این روز به «ورق گرم B» شرکت فولاد مبارکه اصفهان در حدود 130.7 میلیارد تومان تعلق گرفت. این محصول به قیمت پایانی دو هزار و 702 تومان با 17.07درصد افزایش نسبت به قیمت پایه فروخته شد. همچنین «ورق گرم B» نسبت به روز معاملاتی گذشته خود، امروز 091 درصد کاهش قیمت داشت.

تالار صنعتی

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران نیز در این روز شاهد معامله ۹۲ هزار و ۷۰۰ تن انواع ورق قلع اندود، ورق گالوانیزه، ورق سرد B و ورق گرم B وC و بود.علاوه بر این معامله یک هزار تن سیمان تیپ یک سپاهان نیز در این تالار به ثبت رسید.

با ارزشترین محصول این تالار طی این روز به «ورق گرم B» شرکت فولاد مبارکه اصفهان به میزان 130 میلیارد و 778 میلیون و 857 هزار تومان تعلق گرفت. این محصول به قیمت پایانی دو هزار و 702 تومان با 17.07درصد افزایش نسبت به قیمت پایه فروخته شد. این معامله با حجم حدود 48 هزار تن، توسط کارگزاری «مبین سرمایه» به طور سلف داد و ستد شد.

شایان ذکر است، این محصول در روز معاملاتی گذشته خود (13 خرداد) با قیمت دو هزار و 727 تومان فروخته شده بود. بر این اساس، «ورق گرم B» مبارکه امروز 0.91 درصد کاهش قیمت داشت.

همچنین «ورق گرم C» فولاد مبارکه نیز امروز با قیمت دو هزار و 539 تومان و 10 درصد رقابت نسبت به قیمت پایه به ارزش 92 میلیارد و 184 میلیون تومان فروخته شد. این محصول نیز نسبت به آخرین معامله قبلی خود (13 خرداد) 4.18 درصد افت قیمت داشته است.

«ورق سرد B» این شرکت هم امروز با قیمت سه هزار و 157 تومان و با رعایت سقف رقابتی 10 درصد نسبت به قیمت پایه معامله شد. ارزش این محصول نیز امروز 15 میلیارد و 788 میلیون تومان بود. در مقایسه قیمت این محصول با قیمت معامله قبلی خود (24 اردیبهشت) نیز افزایش 7.52 درصدی آن قابل مشاهده است.

کم ارزشترین محصول این تالار نیز امروز به « سیمان تیپ 1-425» سیمان سپاهان به میزان 101میلیون تومان اختصاص یافت. این محصول هم به قیمت پایه کیلویی 101 تومان و حجم 1000 تن به طور نقدی توسط کارگزاری «راهنمای سرمایه گذاران» فروخته شد.

تالار پتروشیمی

طی این روز و در تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی ۲۱ هزار و ۸۵۷ تن مواد پلیمری، سه هزار تن سلاپس واکس، ۱۵۰ تن گوگرد، ۴۲ تن مواد شیمیایی، شش هزار و ۸۰۶ تن قیر و سه هزار تن وکیوم باتوم معامله شد.

با ارزشترین محصول این تالار طی این روز به «پلی اتیلن سنگین بادی BL3» شرکت «پتروشیمی جم» به میزان 12 میلیارد و 678 میلیون و 65 هزار تومان تعلق گرفت. این محصول به قیمت پایانی پنج هزار و 705 تومان با رعایت سقف رقابت 10 درصدی، توسط کارگزاری «صبا جهاد» به طور نقدی داد و ستد شد.

کم ارزشترین محصول این تالار نیز امروز به «آمونیاک مایع» شرکت «پتروشیمی کرمانشاه» به میزان 19 میلیون و 366 هزار تومان اختصاص یافت. این محصول هم به قیمت پایه کیلویی 968 تومان و حجم 20 تن به طور نقدی (مچینگ) توسط کارگزاری «آگاه» فروخته شد.

تالار کشاورزی

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران هم در این روز معامله ۲۰۰ تن شکر خام، سه هزار تن روغن سویا، ۱۰ تن خرمای مضافتی و ۱۰ هزار و ۴۰۰ تن گندم خوراکی را تجربه کرد.

با ارزشترین محصول این تالار هم به «روغن خام کلزا» شرکت «روغن کشی طلای سفید گنبد» و عرضه کنندگی شرکت «مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران» اختصاص یافت. این محصول امروز شش میلیارد و 458 میلیون و 250 هزار تومان ارزش داشت. این محصول امروز به قیمت پایانی کیلویی سه هزار و 229 تومان و 0.90 درصد با رقابت نسبت به قیمت پایه در حجم 2000 تن معامله شد.

گفتنی است، این محصول در معامله قبلی خود مورخ 13خرداد به قیمت سه هزار و 200 تومان فروخته شده بود. بر این اساس محصل حاضر امروز شاهد رشد قیمت 0.90 درصدی نیز بود.

کم ارزشترین محصول این تالار نیز امروز هم به «خرمای مضافتی» استان کرمان به میزان 61 میلیون و 750 هزار تومان تعلق گرفت. این محصول امروز با قیمت پایه شش هزار و 175 تومان به حجم 10 تن توسط کارگزاری «توسعه کشاورزی» داد و ستد شد. عرضه کننده این کالا، اتحادیه مرکزی تعاونی های روستایی و کشاورزی ایران است.

شایان ذکر است پنج هزار و ۷۸۰ تن قیر و ۱۰ هزار تن گوگرد نیز در تالار صادراتی بورس کالای ایران به فروش رسید.

همچنین یک هزار و ۲۲۲ تن ضایعات فلزی نیز در بازار فرعی بورس کالای ایران طی روز دوشنبه دادوستد شد.

ارسال نظر