{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 264899

در حاشیه فاینکس یازدهم

مشاور سازمان بورس اوراق بهادار گفت: برای پوشش ریسک سرمایه گذاران، صندوق ارزی طراحی شده تا ضمن جلوگیری از نوسانات ارزی سود قابل قبولی برای این سرمایه گذاران به همراه داشته باشد .

به گزارش اقتصاد آنلاین، علی سعیدی امروز  در رویداد ICM Talk  در تالار گفت و گو یازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه  گفت : با قانون بازار سال ۸۴ تعریف صندوق های سرمایه گذاری و استقلال آنها مطرح شد  اما  برای اجرا مشکل داشتیم

مشاور سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه یکی از ا‌ولین صندوق های سرمایه گذاری، صندوق  اوراق بهادار با درآمد ثابت بود،  گفت: صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت در سال ۸۶ به نتیجه رسید؛ همچنین سال گذشته ۳/۵ میلیارد دلار حجم اوراق اجاره منتشر شده در بازار سرمایه بود که ۸۵ درصد از آن مربوط به صندوق های بادرآمد ثابت بود.

سعیدی همچنین افزود: امروز صندوق های سرمایه گذاری ما از لحاظ دارایی تملک از  بانکها بزرگ تر شدند؛ چنانچه ۱۳۰ میلیارد تومان وجوه تحت مدیریت صندوق های سرمایه گذاری است.

 وی با تاکید بر اینکه سهامداران صرفا از طریق صندوق های سرمایه گذاری خرید کنند، بیان داشت: صندوق ارزی طراحی شده برای جلوگیری از نوسانات ارز، صندوق زمین و ساختمان برای منفعت از طریق صنعت زمین و‌ ساختمان ایجاد شده  است، اینها لطمه ای به اقتصاد نمی زنند و‌میل به سرمایه گذاری را سیراب می کنند.

مشاور سازمان بورس و اوراق بهادار یادآور شد، برنامه ای مبنی بر اجرای دوره سی اف اس  داریم، افرادی که در این دوره آموزش می بینند مدیران دارایی در سطح بین المللی خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: این دوره آموزشی با همکاری شرکت اطلاع رسانی، دانشگاه بهشتی و دکتر وزیری برگزار خواهد شد که طی آن،  به شرکت کنندگان مدرک بین المللی اعطا می شود .

ارسال نظر