{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 245966

از سوی دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یک روزه تاکید شد؛

انجمن صنفی تولیدکنندگان جوجه یک روزه به منظور رعایت نوسانات معقول قیمت این محصول در ایامی که تقاضای این نهاده افزایش پیدا می کند با صدور اطلاعیه ای خطاب به اعضای این انجمن، عرضه حداقل ۳۰ درصد از تولید ماهانه خود در بورس کالای ایران را خواستار شد.

اقتصاد آنلاین-هدی بذرافشان؛ غلامعلی فارغی با اعلام این خبر به خبرنگار بورس اقتصاد آنلاین گفت: در خصوص رعایت نوسانات معقول قیمت جوجه یک روزه در ایامی که تقاضای این نهاده افزایش می یابد، واردات تخم مرغ نطفه دار تبدیل به اولین نسخه درمان این موضوع شده و عنقریب این اتفاق رخ خواهد داد.

وی اضافه کرد: همچنین با عنایت به تجربه تلخ سال گذشته در ورود نهادهای نظارتی به بازار قیمت جوجه یکروزه، این انجمن بار دیگر بر لزوم رعایت تعادل در بازار فروش جوجه یکروزه در ایام مزبور تاکید دارد.

به گفته ی فارغی، از آنجا که عرضه و معامله جوجه یک روزه در بورس کالا یکی از راه کارهای مهم خروج جوجه یک روزه از شمول قیمت گذاری است از این رو اعضای انجمن کماکان نسبت به عرضه منجر به معامله جوجه یک روزه در بورس تا سطح 30 درصد از تولید ماهانه اقدام جدی کنند.

وی افزود: این تصمیم با این هدف گرفته شد تا ضمن افزایش شفافیت قیمتی و ایجاد تعادل هر چه بیشتر در معاملات، سهم بیشتری از بازار سنتی جوجه یک روزه به عرضه در بورس اختصاص یابد که در نتیجه آن هم طرف عرضه و هم طرف تقاضا با بازار بورس و مزایای آن آشنایی بیشتری پیدا خواهند کرد.

دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یک روزه در پایان گفت: بایستی از راه اندازی صندوق های کالایی و حمایت شرکت های تامین سرمایه جهت تامین نقدینگی موردنیاز عرضه جوجه یک روزه در بورس کالا کمک گرفت تا مشکل تامین مالی تولیدکنندگان و مرغداران نیز از این طریق مرتفع شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری