{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 155259

دکتر عبده تبریزی:

عضو شورای عالی بورس گفت مدیران ارشد اقتصادی مثل رییس بانک مرکزی و وزیر امور اقتصادی و دارایی به شکل رسمی تاکید کرده اند که شرکت های بزرگ باید به سمت بازار سرمایه حرکت کنند.

دکتر حسین عبده تبریزى با بیا اینکه در حال حاضر ساز و کار بانکی کشور به دلیل اعمال تحریم های گذشته با ضعف روبرو است و افزود: وقتى کشورى از جمله ایران به وضعیت دشوار اقتصادى وارد شود، بازگشت به شرایط قبل نیاز به برنامه ریزى و تلاش بسیار دارد و در این راه اجراى اصول اقتصاد مقاومتى می تواند اقتصاد ایران را به شرایط متعادل بازگرداند.

عبده تبریزى با اشاره به تحریم بانکى ایران گفت: بخش واقعى اقتصاد تمایل زیاد به تعامل با اروپا دارد اما تحریم ها مانع تعاملات اقتصادى شده که حل آن هم بسیار کند انجام می گیرد.

عضو شورای عالی بورس افزود: امروزه اقتصاد پیچیده و گسترده شده است و به تبع آن صنایع و شرکت های بزرگ و متوسط نیز به سمت پیچیدگی حرکت کرده اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از سنا، این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه یکی از موضوعات مهمی که با پیچیدگی و گستردگی اقتصاد، مطرح می شود، مسئله تامین مالی بنگاه های اقتصادی است، عنوان کرد: بنگاه های اقتصادی مانند سایر نقاط دنیا باید به جای تامین مالی از سیستم بانکی از ساز و کار بازار سرمایه بهره برداری کنند.

وی ادامه داد: مدیران ارشد اقتصادی مثل رییس بانک مرکزی و وزیر امور اقتصادی و دارایی به شکل رسمی تاکید کرده اند که شرکت های بزرگ باید به سمت بازار سرمایه حرکت کنند.

این عضو شورای عالی بورس معتقد است که شرکت های بزرگ باید توانایی جمع آوری سرمایه از طریق بورس را داشته باشند و دانش لازم برای تامین هزینه های طرح های توسعه ای خود را از طریق بازار سرمایه کسب کنند.

در پایان حسین عبده تبریزى با بیان اینکه راه امن تامین مالی بنگاه های اقتصادی از بازار سرمایه عبور می کند، گفت: بجای آنکه شرکت ها به بانک بروند و مجموعه بانکی کشور به عنوان واسطه برای آنها تامین مالی انجام بدهد، خودشان می توانند با افزایش اعتبار در بازار سرمایه منابع جمع کنند. این رویکرد قطعا به کاهش هزینه های مالی شرکت ها منجر خواهد شد و این هزینه ها به جای پرداخت به سیستم بانکی صرف توسعه بنگاه اقتصادی می شود.  

 

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری