{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 381532

سفیر ایران در بلاروس با وزیر کشاورزی این کشور درباره ظرفیت‌ها و همکاری های دو کشور در حوزه کشاورزی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین، در دیدار مصطفی اویسی سفیر ایران در بلاروس با آناتولی خوتکو وزیر کشاورزی بلاروس،ظرفیت‌ها و توانمندیهای متقابل کشاورزی دو کشور مورد بررسی قرار گرفت.  

در این دیدار اویسی با تشریح توانمندیهای حوزه وزارت جهاد کشاورزی ایران اعلام کرد: طرفهای ذیربط ایران در بخش دولتی و خصوصی آماده تامین نیازندیهای بازار بلاروس در حوزه میوه، مرکبات، شیلات، خشکبار، سبزی و صیفی جات هستند.

3

وی با اشاره به اجرایی شدن توافقنامه تجارت ترجیحی ایران و "اتحادیه اقتصادی اوراسیا" از آبانماه سالجاری درواقع کاهش و حذف تعرفه صادرات بخش قابل توجهی از محصولات کشاورزی ایران را فرصت مناسبی برای تامین نیازمندیهای بلاروس در این حوزه برشمرد.

وزیر کشاورزی بلاروس با تبیین توانمندیهای طرف بلاروسی و همچنین امکان تامین برخی نیازمندیهای متقابل ظرفیت مناسب تولید و صادرات محصولاتی از قبیل گوشت گوساله، کره، برخی غلات و ... را از جمله مناسبترین اقلام بوای توسعه اینگونه همکاریها برشمرد.

4

طرفین در این دیدار با ارزیابی توافقات گذشته دو کشور در قالب مذاکرات کارگروه مشترک همکاریهای کشاورزی، برنامه های آتی از جمله امضای توافقنامه قرنطینه و حفظ نباتات را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

لازم به ذکر است در کمتر از یک ماه آینده پانزدهمین نشست کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی دو کشور در مینسک برگزار خواهد شد.

 

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری