کد خبر 427039

رییس بانک مرکزی خبر داد؛

اعطای تسهیلات دوساله بانکی به بخش‌های آسیب دیده/ کمک به تداوم رونق تولید کالا و خدمات

رئیس‌کل بانک مرکزی در یادداشت اینستاگرامی از تصویب اعطای تسهیلات دوساله بانکی با نرخ ترجیحی ۱۲ درصد تا سقف ۷۵۰ هزار میلیارد برای پشتیبانی از بخش‌های اقتصادی آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، عبدالناصر همتی امروز در یک یادداشت اینستاگرامی نوشت: در جلسه امروز ستاد اقتصادی دولت، اعطای تسهیلات 2 ساله بانکی با نرخ ترجیحی 12 درصد تا سقف 750 هزار میلیارد ریال برای پشتیبانی از بخش‌های اقتصادی آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا تصویب شد.

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: در جلسه امروز 7 فروردین 98 ستاد اقتصادی دولت و براساس تأکید ریاست محترم جمهور، جهت ارائهٔ راهکار های اقتصادی لازم برای پشتیبانی از بخشهای اقتصادی آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا، بانک مرکزی درایفای نقش و نیز انجام رسالت تاریخی خوددراین مقطع حساس پیشنهاد اعطای تسهیلات دو ساله بانکی بانرخ ترجیحی 12درصد تا سقف 750هزار میلیاردریال راارائه کرد که مورد تصویب قرار گرفت.

وی همچنین تصریح کرد: بانک مرکزی با تأمین اعتبار لازم و با همراهی بانکهای کشور این تصمیم مهم را دراسرع وقت عملیاتی واجرایی خواهد کرد. بانکهای کشور همانطور که درشرایط سخت کرونایی فداکارانه در خدمت مردم بوده و هستند و نزدیک به 30 نفر از بهترین همکارانشان را در جریان خدمت به مردم از دست داده اند،در این مأموریت نیز که کمک به تداوم رونق تولید کالا و خدمات در کشور و حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده می‌باشد، مسؤلیت تاریخی خود را ایفا خواهند کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر