کد خبر 396728

رئیس کل بانک مرکزی؛

نوسانات بازار ارز از قبل پیش بینی می‌شد/ نگرانی‌ها ناشی از تحلیل‌های اشتباه بوده است

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به نگرانی‌ مردم از نوسانات بازار ارز طی هفته‌ گذشته که از قبل پیش بینی می‌شد گفت: این نگرانی‌ها ناشی از تحلیل‌های اشتباه بوده است.

به گزارش اقتصادآنلاین، عبدالناصر همتی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:‌ در یک هفته گذشته نوسانات بازار ارز که از قبل پیش‌بینی می‌شد و قبلا نیز به آن اشاره کرده بودم نگرانی‌هایی را برای مردم پیش آورد. این نگرانی‌ها بیشتر از آنچه ریشه در متغیرهای واقعی اقتصاد داشته باشد ناشی از تحلیل‌های اشتباه و بدون آگاهی از وضعیت بانک مرکزی و قدرت بازارسازی آن بوده است.

آنچه که در شرایط امروز کشور توجه به آن لازم است تکیه بر منطق علم اقتصاد، جلوگیری از بروز التهابات ناشی از تغییر انتظارات و نیز تلاش برای حرکت به سوی تداوم ثبات اقتصادی است.

مردم ایران که همواره نقطه اتکای بانک مرکزی و نیز دولت در ساماندهی وضعیت اقتصادی کشور بوده است، هم‌چنان نقطه اتکای بنده در عمل به تعهدات بانک مرکزی بوده و خواهند بود. قطعا ملت بزرگ ایران با استعانت از خداوند متعال از این برهه سخت و حساس نیز عبور خواهد کرد.

photo_2019-11-23_17-25-44

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۲ ۰

    بعدا که شد بیست تومنم میاد میگه قابل پیشبینی بود فقط من گفتم شما نخرید که خدای نکرده ارزش پولتون حفظ نشه، مثل اردیبهشت که ۱۵۷۰۰ بود میگفت روانیه دست ما نیست بعدا هم میگه دست ما نیست فقط الان که ۱۲ هست دست ایشونه ، چهار تا وبسایت و کانالم درست کرده هر روز میگن دلار ارزون میشه. آقا به خدا مردم از خداشونه بیاد پایین، بریز تو بازار تا بیاد پایین، هر روز حرف تکراری تحویل مردم نده. مردم خسته ان از دروغ