{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 390574

نماد بانک ملت به دلیل فروش سهام فملی و شفاف سازی مربوط به آن متوقف شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، فروش سهام شرکت ملی مس برای بانک ملت مزایای زیادی دارد که در صورت تحلیل کامل و صحیح بازار، می توان انتظار چند روز رشد مثبت در قیمت بازار این سهم  را داشت. این مزایا عبارتند از: 
1- شناسایی سود قابل توجه ناشی از تفاوت قیمت فروش با ارزش دفتری (386 ریال به ازای هر سهم)
2- ورود نقدینگی حدوداً 8 هزار میلیارد ریالی به این بانک ملت؛ اعطای تسهیلات این مبلغ با نرخ های مصوب شورای پول و اعتبار تا انتهای سال حداقل 800 میلیارد ریال درآمد تسهیلات محقق می کند و نمودی بارز از مولد سازی دارائیهاست.
3- در مورد بخش اقساطی معامله نیز که طبق آگهی عرضه نرخ 19 درصد اعلام شده است، مبلغ حصه سال جاری قابل شناسایی درآمد بانک برای سال 1398 حدود 1.500 میلیارد ریال است. بنابراین با لحاظ سود فروش سهام که درآمدی غیر مشاع است و سود مشاع ناشی از اعطای تسهیلات بخش نقد معامله و سود دوران تقسیط مربوط به سال جاری، فروش سهام مذکور کلا مبلغی بیش از 430 ریال به ازای هر سهم سود برای سهامداران خلق می کند. 
4- کاهش قابل توجه اموال مازاد بانک و بهبود نسبت دارائیهای ثابت ، بانک را از شمولیت جرایم مالیاتی ماده 17 قانون رفع موانع تولید خارج می کند و بهبود نسبت کفایت سرمایه بانک، ناشی از این فروش، ظرفیت جدیدی برای اعطای تسهیلات با کیفیت به صنایع بزرگ و سودآوری بیشتر برای این بانک بورسی به ارمغان خواهد آورد. 
همچنین با توجه به تحقق سود هر سهم 307 ریالی به ازای هر سهم برای شش ماهه اول و سود 430 ریالی فوق، وبملت تا این تاریخ از سال، 737 ریال برای سهامداران خود سودآفرینی کرده که مصداق یک تیر و چند نشان است!
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری