{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 387088

راهکارهایی برای شناسایی دستگاه پوز واقعی با دستگاه‌های تقلبی مانند صفحه کلید سخت یا نبود چراغ‌های چشمک زن وجود دارد که می‌توان در مواقع لزوم آن ها را مورد بررسی قرار داد.

 

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خراسان، در دستگاه پوز اصلی، وقتی شما کارت را وارد آن می کنید، به میزان حدود دو بند انگشت از کارت بیرون از دستگاه باقی می ماند و اما در مقابل اگر کارت در دستگاه پوز بیشتر فرو رود، قطعا تقلبی است بنابراین از گفتن رمز و اطلاعات خود جلوگیری کنید تا اطلاعات شما به دست مالک پوز نیفتد.

در نسخه های جعلی و تقلبی دستگاه پوز، زبانه کنار پوز که بیشتر به عنوان نگهدارنده طراحی شده است به اندازه یک بند انگشت بازتر است و اما در نسخه های اصلی، کمتر از یک بند انگشت است. در صورت مشاهده چنین مسئله ای، حتما از خرید انصراف دهید و این خطا را به سازمان های مربوط گزارش دهید تا افرادی که از خرید خود نهایت اطمینان را دارند، به دام آن ها نیفتند.

اگر تا به حال با دستگاه های پوز کار کرده باشید، حتما می دانید که دکمه های دستگاه پوز نرم هستند و شما می توانید رمز کارت خود را به راحتی وارد کنید. اما دستگاه های پوز جعلی این ویژگی و قابلیت را ندارند و تنها صرف خواندن اطلاعات پنهان کارت شما و همچنین رمزی که به او می گویید، می تواند کارت جدیدی همانند کارت شما را صادر و استفاده کند.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۲ ۰

    می مردید دو تا عکس و مقایسه آن رو بگذارید.
    موضوع به این مهمی رو با دو خط نوشتن که اعلام نمیکنند.
    آخه چطور متوجه نشدید مخاطبان شما از بیسواد و 2 ابتدایی تا دکتری هستند مطالب رو طوری بیان کنید همه ببینند و بفهمند

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری