{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 373071

سالار آقاخان از متهمان مطرح و به نام پرونده ارزی که کیفرخواستش به همراه پرونده عراقچی و سیف به دادگاه رفته، متواری است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، سالار آقاخان از جمله اخلالگران بازار ارز است که از او به عنوان عامل بانک مرکزی در توزیع ارز نیز یاد می‌شود و در پرونده تشکیل شده برای مسئولان و مقامات سابق بانک مرکزی، متهم ردیف اول است.

شاید باورش سخت باشد اما سالار آقاخان که معاون اول قوه‌قضائیه گفته بود از او به عراقچی رسیدیم، جوانی 28 ساله است؛ یعنی متولد 1370.

در کیفرخواستی که برای آقاخان قرائت شده، اتهام او مشارکت در اخلال در نظام ارزی و پولی کشور از طریق قاچاق عمده ارز به صورت شبکه‌ای و سازمان یافته در حد کلان به میزان 159 میلیون و 800 هزار دلار و 20 میلیون و 500 هزار یورو و دو پرداخت رشوه به میزان 118 هزار دلار به متهم میثم خدایی و نیز پرداخت رشوه به متهم سید رسول سجاد مدیر بین‌الملل معاونت ارزی بانک مرکزی بابت خرید یک دستگاه رنو به قیمت 30 میلیون تومان، یک جفت ساعت امگا به مبلغ 32 میلیون تومان، پرداخت هزینه سفر هوایی به کیش و اقامت در هتل برای نامبرده و اعضای خانواده است.

سالار آقاخان 20 اسفند سال گذشته یعنی دقیقاً زمانی که اوج برخورد با دلالان بازار ارز بود، توسط پلیس آگاهی شناسایی و دستگر می‌شود.

بعد از دستگیری، براساس آنچه پیشتر معاون اول قوه‌قضائیه گفته، بازپرس وقتی می‌بیند بانک مرکزی و معاونت اقتصادی وزارت اطلاعات، آقاخان را تأیید می‌کنند و می‌گویند اقداماتش با هماهنگی آنها بوده، او را آزاد می‌کند و آقاخان نیز از این فرصت سوءاستفاده کرده و تا همین امروز متواری است؛ یعنی بر خلاف آنچه تصور می‌شود، آقاخان در جلسات دادگاهی که این روزها برای مسئولان و مقامات سابق بانک مرکزی از جمله سیف و عراقچی برگزار می‌شود و متهم ردیف اول پرونده نیز هست، حضور ندارد و محاکماتش غیابی است.

محمدرضا مظلومین پسر وحید مظلومین معروف به سلطان سکه که سال گذشته محاکمه و به اعدام محکوم و حکمش نیز اجرا شد هم از دیگر متهمان مرتبط با پرونده ارزی و متواری است.

ارسال نظر

 • علی
  ۱۷ ۱

  مدیر در جمهوری سلامی دزد است مگر اینکه خلافش ثابت شود!

 • ناشناس
  ۱۲ ۰

  یعنی مثلا این ها دلار را گرون کردن!؟
  خودتی عمو.

 • محمد
  ۱۴ ۱

  خاک تو سرتون که بی عرضه هستید و گذاشتید فرار کنن.
  حیف نون .

  • مجيد
   ۵ ۰

   كسي نميتونه فرار كنه عزيزم فراري دادن خدا به انسان عقل داده يكي چك يك ميليونيش برگشت بخوره فقط يك ميليون تومن چندتا مامورو دستبند به صندلي هشت نفره اهني و غيره وغيره ادم بايد ببخشيد مغز خر خورده باشه باور كنه اين شخص با اين همه پول براحتي فراركرده خدا اجرتان دهد مطالبتان باعث خنده خوبي شد تا الان اينطور نخنديده بوديم ممنون از اقتصاد انلاين

 • علی
  ۹ ۱

  هیچ دزدی کلانی در این کشور صورت نمی گیرد مگر اینکه دست مسئولین میانی و یا آقازاده در آن دخیل باشد شک نکن

  • ناشناس
   ۲ ۲

   مسئولین میانی مقصرند 😁😁😁

 • و.س.
  ۴ ۲

  من که همان روزی که اخبار ساعت 14 خبر خروج خاوری از کشور را داد گفتم مگر نه کسی که پرونده اش در جریانست باید ممنوع الخروج باشد؟!! بدبختانه بیشتر این افراد پیش از آن که گیر قانون بیافتند به راههای فرار از آن دسترسی بالایی دارند. راستی کاش به جای اعدام همه اختلاسگران و غیره را مدتی وادار می کردند سرپرستی چندین و چند خانواده تهیدست را می پذیرفتند و گرنه با اعدامشان که چیزی گیر مردم بینوا که از دست اینها به خاک سیاه نشستند که نمی آید.

 • ناشناس
  ۶ ۰

  ساده فراریش دادن

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری