کد خبر 321640

رئیس کل بانک مرکزی؛

روند تعدیل تدریجی قیمت ارز در مسیر واقعی شدن ادامه دارد/ مردم مراقب دلالان بازار ارز باشند

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: این بانک به دور از هیجانات غیر ضرور و با تدبیر لازم بازار ارز را مدیریت و هدایت می کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین ، عبدالناصر همتی روز پنجشنبه در صفحه خود در اینستاگرام درباره وضعیت حاکم بر بازار ارز نوشت: آنچه که امروز در بازار ارز شاهد آن هستیم روند طبیعی تعدیل تدریجی قیمت ارز در مسیر واقعی شدن آن است.

وی اظهار داشت: اقدام های بانک مرکزی در تامین و تسهیل عرضه اسکناس و حواله توسط فعالان بازار و نیز گشایش تدریجی کانال های مالی با کشورهای هشتگانه و اتحادیه اروپا ثبات لازم در بازار در مسیر هدف تعیین شده را بوجود خواهد آورد.

رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد: بار دیگر تاکید می کند بازار در کنترل بانک مرکزی است و نحوه دخالت در بازار بخشی از برنامه مدیریت بازار است.

وی به مردم توصیه کرد: با توجه به ریسک بازار مردم عزیز مراقبت لازم را داشته باشند و در دام نوسان گیری و سفته بازی دلالان ارز قرار نگیرند.

بازار ارز در هفته های اخیر روند نزولی قیمت ها در پیش گرفته است به شکلی که دیروز برای ساعتی هر دلار آمریکا به زیر 10 هزار تومان رسیده و حدود 9950 تومان نیز معامله شد.

امروز صرافی ملی ایران که در کنار سایر صرافی های بانک ها به بانک مرکزی در مدیریت بازار ارز کمک می کند، بهای فروش هر دلار را 10 هزار و 190 تومان و هر یورو را 12 هزار و 50 تومان اعلام کرده است.

عبدالناصر همتی

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    مثلا سیف یه سنگی انداخته و شما مثلا داری درش میاری.

  • حسین یاحقی
    ۰ ۰

    آقای سیف کجا تشریف دارن که اینجور دروغ به مردم میگفتند