{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 313834

پس از تحریم ۵۰ بانک ایرانی از سوی ایالات متحده آمریکا ، بازار سهام روی خوشی به این گروه نشان داد و شاهد افزایش تقاضا در سهام صنعت بانکداری بودیم!

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از بورس 24، اما سلبریتی این گروه در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته بانک تجارت بود که با صف خرید بسیار پر حجم در میان همه سهم های حاضر در صنعت بانکداری خودنمایی می کرد.

بسیاری از سهامداران علت صف خرید سنگین «وتجارت» را برنامه افزایش سرمایه این بانک می دانند.

امیر مسعود رزازان معاون مالی و عضو هیئت عامل بانک تجارت در مورد سرانجام این افزایش سرمایه مهم «وتجارت»به گفت: در گذشته هم پیرامون این موضوع اظهار نظر شده است ، بانک تجارت برنامه افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی های ثابت را دارد ، اما فعلا میزان آن مشخص نیست.

وی گفت: ارزیابی حدود 2 تا 3 هزار ملک در شهر های مختلف کشور که در اختیار بانک تجارت است ، به طور قطع کار زمان بری است؛ کارشناسان رسمی دادگستری کار خود را در این خصوص شروع کرده اند ، اما هنوز ارزیابی املاک به پایان نرسیده است.

رزازان در پاسخ به این سوال که برخی معتقدند رقم افزایش سرمایه باید تا حدی باشد که شرکت از ماده 141 قانون تجارت خارج شود ، گفت: گمانه زنی های اشخاص و تحلیل های افراد مبتنی بر اظهار نظر های شخصی است ، ما باید در ابتدا کارشناسی و ارزیابی ها را نهایی کنیم و پس از طی مراحل لازم میزان افزایش سرمایه را در مجمع مصوب کنیم ، ما در تلاشیم تا این اقدام در سال جاری عملیاتی شود ، اما هنوز میزان افزایش سرمایه بانک از محل تجدید ارزیابی دارایی ها مشخص نیست و باید نتیجه نهایی ارزیابی املاک دریافت شود تا بتوان درباره آن اظهار نظر کرد.

ارسال نظر