{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 280383

تدوین سناریوهای جدید برجامی؛

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به برخی اولویت های مذاکره برای تعیین تکلیف آینده برجام، افزود: سناریوهایی برای شرایط مختلف و نتایج مذاکرات آماده شده است.

ولی اله سیف درباره خروج آمریکا از برجام و پیش بینی آینده اقتصاد و روابط بانکی کشور، اظهارداشت: ایالات متحده با اتخاذ این تصمیم شرایط نوین و خاصی را ایجاد کرد و به مانند همیشه با بدعهدی خود نشان داد که قابل اطمینان نیست.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایبنا،وی افزود: آمریکا با این اقدام خود، فرصت ها و تلاش های جامعه بین الملل برای به ثمر رسیدن برجام را از بین بُرد و یکطرفه از آن خارج شد. رییس کل بانک مرکزی ادامه داد: این اقدام آمریکا در شرایطی بود که پایبندی ایران به تعهدات ذکر شده در برجام از سوی مجامع بین الملل و به ویژه سازمان انرژی اتمی ایران مورد تایید قرار گرفت و موجب انزوای آمریکا و مصمم شدن سایر طرف ها برای حفظ برجام و تامین منافع ناشی از آن برای ایران شد.

سیف با تاکید بر اینکه مذاکرات لازم در حال انجام است، گفت: امیدوارم این مذاکرات هرچه زودتر شرایط مشخص فضای آینده بین المللی برای ارتباطات بانکی و فعالیت های اقتصادی ایران را ایجاد کند.

وی افزود: آنچه مسلم است ایران آمادگی کامل را دارد و فرصت محدودی هم برای طرف های مذاکره گذاشته تا اطمینان های لازم برای استمرار و دوام برجام ایجاد شود. ارتباط های بانکی مناسب، امکان فروش نفت به صورت کامل و در حجم گذشته از جمله مباحثی است که باید به آن توجه شود.

رییس شورای پول و اعتبار افزود: در فضای موجود سناریوهای مختلفی تنظیم شده تا متناسب با هر شرایطی، اقتصاد با کمترین نوسان مواجه شود و فضای مناسب برای فعالیت های اقتصادی کشور محیا باشد.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  آقای سیف ما سپرده گذاران در طول سه ماه گذشته با قلبی سرشار از امید شاهد نصف شدن ارزش دارائی های بانکی مان بودیم اما هنوز امیدواریم که باقیمانده ارزش آن توسط کف با کفایت شما حد اقل تا آخر تیر حفظ شود. ما به تورم تک رقمی امید بسته ایم.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  تمهید کارساز و درخشان مدیریت ارشد سیستم پولی و بانکی برای مقابله با شوک تحریم ها:
  پیشبینی کاغذ و مرکب کافی برای چاپ چند میلیون برگه تعرفه "پیش فروش" سکه!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سناریویِ اصلی:
  تغییر مفاهیم پایه؛
  تورم تک رقمی : تغییر دوره زمانی از سال به ماه

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری