{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 249780

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در پرونده تخلف بانکی پرداخت تسهیلات ۱۵۰ میلیارد‌تومانی بدون وثیقه در کرمان ردپای «م.ج» که هم‌اکنون در زندان دوران محکومیتش را سپری می‌کند به همراه یکی از مسئولان اتاق بازرگانی تهران ‌وجود دارد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، محمدرضا پورابراهیمی اظهار داشت: پرونده تخلف بانکی پرداخت تسهیلات 150 میلیارد تومانی بدون وثیقه در استان کرمان برمی‌گردد به قراردادهایی که قبلاً یکی از بانک‌های مطرح استان و دولتی بسته است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه در این قرارداد با لابی‌هایی که انجام شده یکسری منابع بانکی از استان کرمان خارج شده است، گفت: متاسفانه بدون هیچ وثیقه بانکی و تضمین این تسهیلات پرداخت شده و بعد هم برنگشته است.

وی با بیان اینکه به‌همین دلیل یکی از بانک‌های استان کرمان با کسری منابع رو‌به‌رو است، افزود: پرونده تخلفات این بانک در پرونده تخلف بانکی در کرمان مطرح شد و آن فردی هم که در این پروژه دخیل بود، دستگیر شد. در این پرونده یکی از مسئولان اتاق بازرگانی استان تهران و «م.ج» دخیل بودند و الان دستگیر شده‌اند و از دستگاه قضا تقاضا داریم این پرونده با جدیت پیگیری شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه باید اشد مجازات برای مدیر بانکی که این تخلف را انجام داده، درنظر گرفته شود، گفت: مدیر متخلف مدیر سابق بانک بوده و از نظر ما این تخلف تضییع حق مردم استان کرمان بوده و به مردم  این استان خیانت کرده است.

پورابراهیمی با بیان اینکه یک فعال اقتصادی که می‌خواهد کار اقتصادی سالم انجام دهد برای دریافت تسهیلات بانکی مشکلات زیادی در پیش رو دارد افزود: چگونه است که بانک می‌گوید ما باید طبق قانون از او ضمانت‌نامه بانکی ‌می‌گیریم در حالی که این مدیر بانک به این راحتی تسهیلات پرداخت کرده و پول نیز از استان کرمان خارج شده و در داخل استان هم سرمایه‌گذاری نشده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری