{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 208127

در حاشیه جلسه امروز هیات دولت؛

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: غیر از تعاونی‌های منحله ادغامی در کاسپین، سه تعاونی دیگر هم داریم که غیرمجاز هستند که بزودی خبر تعیین تکلیف آنها را هم اعلام می‌کنیم که با این وجود دیگر هیچ موسسه غیرمجازی نخواهیم داشت.

به گزارش اقتصاد آنلاین، ولی الله سیف در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اعلام کرد: ما در مورد سپرده گذاران تعاونی های ادغامی در موسسه کاسپین تا صد میلیون تومان را تعیین تکلیف کرده‌ایم و خوشبختانه الان شرایط مناسب است و مبالغ بالاتر را هم تعیین تکلیف خواهیم کرد و این کار حتماً انجام خواهد شد.

رئیس بانک مرکزی با بیان اینکه حذف صفر از واحد پولی نیازمند یک وضعیت باثبات طولانی مدت در اقتصاد کشور است، گفت: امیدواریم به زودی به این شرایط دست پیدا کنیم و اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهیم.

وی همچنین درباره وضعیت تعاونی‌های غیرمجاز در کشور اظهار کرد: از مردم تقاضا می‌کنیم که از این پس دقت کنند و به هیچ وجه به موسساتی که با نرخ‌های فریبنده پول‌های مردم را جمع می‌کنند اعتماد نکنند و به موسسات و بانک‌های مجاز رجوع کنند.

سیف با بیان اینکه جلسه شورای پول و اعتبار به دلیل همزمانی با سفرهای استانی اعضای این شورا انجام نشد، اظهار کرد: ما باید همه تلاش خود را به کار بگیریم تا بتوانیم تمام مسئولیت خود را به خوبی انجام دهیم البته مسئولیت‌های ما در حدی است که توانایی ما پاسخگوی آن است و بقیه آن لطفی است که از سوی خداوند به ما می‌شود اما در مجموع توانسته‌ایم اقداماتی را انجام دهیم.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه برخی موسساتی که امروز مشکلاتی ایجاد کرده‌اند دارای سابقه‌ای در حدود 20 سال هستند،‌ اظهار کرد: زمانی که باید جلوگیری از فعالیت‌های آنها انجام می‌شد تا اجازه ندهند چنین رشد چشمگیری داشته باشند،‌ اقدام به موقعی انجام نشد و یکی از بحث‌هایی که ما الان داریم این است که تدابیری را بیاندیشیم که در آینده احتمال بروز چنین مصیبت‌هایی کاهش پیدا کند و ما خوشحالیم که در این دوره توانسته‌ایم ساماندهی‌هایی را در این زمینه انجام دهیم.

وی در پایان تأکید کرد: ما جلسات مشترکی را بین قوه قضاییه، مجلس و بانک مرکزی برگزار کردیم و کوشیده‌ایم هماهنگی‌هایی ایجاد کنیم تا خسارت‌ها به حداقل خود کاهش پیدا کند و مردم به اصل مبالغ خود برسند اما بالأخره مردم باید تحمل و صبر هم داشته باشند.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۵ ۰

  نصف پول را پرداخت کردید به این شما تعیین تکلیف می گویید

 • ناشناس
  ۴ ۱

  سود سپرده ها چه؟ فرموده اند تنها به اصل مبالغ خود برسند!

 • ناشناس
  ۱ ۱

  سرمایه گذاری باید با فکر باشه. من خودم در صندوق سرمایه گذاری بانک سپرده گذاری کرده ام و چهار ساله سود 22% میگیرم، خیلی هم مطمئن و بدون ریسک.

 • محمد درودگر
  ۲ ۰

  ایا دکتر سیف یه کمی بفکر سپردهگذاران موسسه ثامن هست؟ تاکی این بندگان خدا باید بلا تکلیف باشند...

 • محمد درودگر
  ۲ ۰

  سه موسسه غیر مجاز کدامند.؟آیا موسسه ثامن هم جزء غیر مجازهاست؟

 • شاهین
  ۱ ۰

  بانک ثامن سپرده گذاری موقت انجام دادم هنوز نتونستم پول بگیرم .گفتند از بانک ... بگیر ولی اصلا پول نمیدهد.آیا در جامعه اسلامی قانونی وجود ندارد ؟!اگر مجوز نداشت مگه میشه حتی یک دکه روزنامه فروش بدون مجوز باشد؟! قانون کجاست؟!کشور صاحب ندارد؟!

  • ناشناس
   ۰ ۰

   یه مسئول متخصص آسمون ریسمون میاد تکلیف همه تون رو روشن میکنه! و شما هم خوشحال و خندان میرید خونه هاتون.