{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 204213

کاهش میزان گردش نقدینگی خارج از نظارت بانک مرکزی

رئیس بانک مرکزی با بیان این که قضیه مؤسسات مالی و اعتباری تا پایان سال ۹۶ حل و فصل می شود گفت: تعیین تکلیف وضعیت ۸ تعاونی منحل شده در دست بوده که در این میان وضعیت ۷ تعاونی نهایی شده و پرداخت های آن ادامه پیدا می کند.

ولی الله سیف، درمورد وضعیت بازار مالی کشور از ابتدای دولت یازدهم گفت: در سال 92 حدود 25 درصد از گردش نقدینگی در بازار مالی کشور خارج از نظارت بانک مرکزی توسط مؤسسات غیرمجاز انجام می شد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خانه ملت، رئیس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: از همان ابتدا یکی از برنامه های جدی بانک مرکزی این شد که ساماندهی وضعیت نابسامان بانکی را که به شدت موجب اخلال در وضعیت اقتصادی کشور شده بود را آغاز کنیم.

وی بر همین اساس تصریح کرد: خوشبختانه امروز در شرایطی هستیم که میزان 25 درصد گردش نقدینگی بازار مالی کشور خارج از نظارت بانک مرکزی به 8 درصد رسیده است؛ به طوری که یا مشکلات حل و فصل شدند و یا مؤسسات در یک بانک ادغام شدند و تسویه حساب ها صورت گرفت.

رئیس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در پایان با بیان اینکه در حال حاضر مشغول رسیدگی به وضعیت مؤسسه مالی و اعتباری فرشتگان هستیم که بزرگ‌ترین مؤسسه دارای مشکل بود، خاطرنشان کرد: قضیه مؤسسات مالی و اعتباری تا پایان سال 96 حل و فصل می شود چرا که حل این معضل باعث ایجاد ثبات و آرامش اقتصادی در دولت می شود که در همین راستا تعیین تکلیف وضعیت 8 تعاونی منحل شده در دست بود که در این میان وضعیت 7 تعاونی نهایی شده و پرداخت های آن ادامه پیدا می کند.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۳ ۶

  سرمایه گذاری مطمئن و بدون ریسک فقط در صندوق های سرمایه گذاریِ بانکها با بیش از 20% سود روزشمار.

 • ناشناس
  ۵ ۱

  فکر کنم تکلیف بانکها هم حتماََ تا پایان سال مشخص بشه!

  • ناشناس
   ۱ ۰

   بیخود شایعه نسازید همه چیز تحت کنترل بانک مرکزی میباشد.

 • ناشناس
  ۱ ۰

  فقط باید پول چاپ کرو تورم هم مهم نیست انهایی که پولها را بردند سلامت باشند!!

 • ناشناس
  ۳ ۰

  چاپ اسکناس بجای گرفتن طلب بانکها از مفسدین مالی راه حل نهایی!!!