{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 149538

مدیر عامل پست بانک گفت: بانک مرکزی و دولت در جهت منطقی کردن نرخ سود هستند و مقاومتی از سوی بانک‌های دولتی در این زمینه نیست.

به گزارش اقتصاد آنلاین، خسرو فرحی با بیان اینکه آماده ارائه خدمات متنوع ارزی در دوران پساتحریم هستیم، اظهار کرد:‌ پست بانک مانند سایر بانک‌ها در زمینه تسهیلات - خدمات ارزی و صدور اعتبارات اسنادی (LCها) فعال است و هم‌اکنون این خدمت را ارائه می‌دهد.

وی عنوان کرد: در شرایط فعلی مکاتبات صورت گرفته و انشاء الله بعد از اجرای برجام، این خدمات (در شرایط بهتری) در زمینه فاینانس (اعتبار اسنادی بلند مدت) و ریفاینانس (اعتبار اسنادی کوتاه مدت) و سایر تامین‌های مالی انجام می‌‌شود.

مدیر عامل پست بانک به رسالت اصلی این بانک در حوزه گسترش ICT به ویژه در روستاها اشاره کرد و افزود: ارائه خدمات در 14 هزار نقطه کشور، نشان از توسعه فعالیت‌های این بانک دارد.

او افزود: با موافقت‌نامه‌هایی که به ویژه با صندوق توسعه ملی داشته‌ایم، اهتمام در تأمین مالی بخشی ICT کشور و توسعه خدمات به ویژه در روستاها را در دستور کار قرار داده‌ایم.

فرحی در پاسخ به سوالی درباره کاهش نرخ سود بانکی گفت: در تعدیل سود بانکی، ابزارهایی دخیل هستند که تورم در این موضوع بسیار شاخص است. بانک مرکزی و دولت در جهت منطقی کردن نرخ سود هستند و مقاومتی از سوی بانک‌های دولتی در این زمینه نیست.

وی ابراز کرد: یکی از اقدامات مهم بانک مرکزی ساماندهی بازار غیر متشکل است تا بتواند این منابع را به بخش تولید برگرداند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری