کد خبر 494329

یک مقام مسئول؛

پیش نویس اصلاح قانون دریایی آماده شد

مقام مسئول سازمان بنادر و دریانوردی از آماده شدن ۴ فصل جدید از پیش نویس اصلاح قانون دریایی کشور خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، عباس توازنی زاده درخصوص اصلاح قانون دریایی کشور،  اظهار کرد: تهیه پیش نویس اصلاح قانون دریایی کشور  شهریور ماه امسال در دستور قرار گرفت و‌ 8 فصل از آن اصلاح شده بود و اکنون نیز، فصول حمل و نقل مسافر، حمل بار دریایی، حقوق ممتاز دریایی و وظایف فرمانده آن نیز آماده شده است.

وی یادآور شد: اصلاح قانون دریایی و تدوین متنی جدید که مفاد آن هماهنگ با تحولات بین المللی صنعت کشتیرانی و کنوانسیون های بین المللی باشد، همواره مدنظر سازمان بنادر بوده است.

توزانی زاده، با بیان اینکه متون پیش نویس تهیه شده قانون دریایی مورد بررسی قرار گرفته است، افزود:  صاحبنظران و فعالان عرصه حمل ونقل دریایی چنانچه نظر اصلاحی و تکمیلی  نسبت به متون تهیه شده دارند، موارد مد نظر خود را به سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کنند.

قانون دریایی ایران در سال 1343 به تصویب رسیده و تاکنون لازم الاجرا بوده است. در طول سال های پس از تصویب این قانون و خصوصاً سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دولت ایران به بیش از 40 کنوانسیون یا پروتکل بین المللی در ارتباط با مسایل دریایی ملحق شده، اما قانون دریایی ایران جزء اصلاحات سال 91 اصلاح دیگری نداشته است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر