کد خبر 470302

نماینده مردم یزد در مجلس؛

قیمت کالاها لحظه‌ای گران می‌شود

نماینده یزد در مجلس از نحوه مدیریت دولت بر بازار کالاهای اساسی مورد نیاز مردم انتقاد کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمد صالح جوکار نماینده یزد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در چند وقت اخیر به دلیل برخی سو مدیریت ها سفره مردم کوچک تر از گذشته شده است،گفت: در چند وقت اخیر دولت نتوانسته در تأمین معیشت و مایحتاج مردم ثبات ایجاد کند تا جایی که آرامش آنها از بین رفته است.

وی با بیان اینکه هر روز قیمت‌ها ساعتی و خودرو لحظه ای گرانتر می‌شوند و سفره مردم کوچکتر می‌شود،  ادامه داد: دولت نه تنها به نیازمندان و دهک‌های پایین جامعه توجه نمی‌کند بلکه حداقل‌های زندگی آبرومند برای مردم را تأمین نمی کند از سوی دیگر برای کنترل بازار محصولاتی در حوزه پتروشیمی و فولاد که چرخه تولید آنها با ارز خارجی ارتباطی ندارد، برنامه‌ای نداشته و متأسفانه باندهای مافیایی و دلالان قیمت آنها را در بازار تعیین می‌کنند.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، اظهار داشت: تداوم وضعیت نامطلوب اقتصادی که منجر به مشکلات اساسی در معیشت مردم و کاهش ارزش پول ملی شده لزوم اقدام عاجل مجلس انقلابی را می طلبد که در خصوص تصمیم سازی، راهگشایی را بیش از پیش ضروری می‌سازد به ویژه در شرایطی که دولت در بسیاری از عرصه‌های اقتصادی مدیریت امور را از دست داده است و عملا کنترلی بر بازار ندارد.

نماینده یزد در مجلس عنوان کرد: دولت باید علت افزایش بی رویه قیمت‌های لبنیات، لوازم خانگی و خودرو را بیان کند و بگوید برای مهار این وضعیت  چه برنامه ای دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    عزیزم اگه ما فولاد و پتروشیمی رو مثلا به دو برابر نرخ دلار آزاد بخریم جای دوری نمیره، میره پای تقویت تولید کننده و دوستان اون ها. خیلی خوبه که ما بتونیم سهمی هر چند اندک در تقویت این دوستان داشته باشیم.