{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 395751

در روزهای شنبه و یکشنبه این هفته در مجموع ۴۰ هزار ۷۹۷ مورد بازرسی در سطح کشور در حوزه عرضه انجام شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین، برای دو هزار و ۷۴۶ متخلف صنفی پرونده تشکیل و برای رسیدگی‌های بعدی به تعزیرات حکومتی هر یک از استان‌ها ارسال شده است.

بنا بر این گزارش روز شنبه بازرسان سازمان حمایت و بازرسان سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها، ۱۵ هزار ۹۳۰ مورد بازرسی انجام داده و برای ۸۹۷ واحد صنفی و خدماتی گزارش تخلف به ارزش بیش از ۱۰ میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال صادر کرده‌اند.

همچنین در این روز آمار بازرسی‌های اتاق اصناف در سطح کشور ۳ هزار ۲۳ مورد اعلام شده که موجب تشکیل پرونده برای ۲۸۰ واحد صنفی با ارزش ریالی بالغ بر ۸۴۵ میلیون ریال بوده است.

رو یکشنبه نیز همزمان با تداوم این طرح در سطح کشور، بازرسان سازمان حمایت و سازمان‌های صنعت استان‌ها با ۱۵ هزار ۱۳۵ مورد بازرسی برای یکهزار و ۶۷ متخلف به ارزش ۳۲ میلیارد و ۵۴۲ میلیون ریال تشکیل پرونده داده و مراتب را جهت بررسی‌های بعدی به تعزیرات حکومتی ارجاع داده‌اند.

بازرسی اصناف در این روز با افزایش تعداد بازرسی‌های خود به ۶ هزار و ۷۰۹ مورد، برای ۵۰۲ متخلف برگه گزارش تخلف با ارزش مجموع یک میلیارد و ۲۶۳ میلیون ریال صادر کرده است.

همزمان با سهمیه‌بندی بنزین در کشور و در راستای جلوگیری از افزایش قیمت انواع کالا و خدمات در سطح عرضه، طرح تشدید بازرسی با همکاری سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، بازرسی سازمان‌های صنعت استان‌ها، بازرسی اصناف و همچنین تعزیرات حکومتی در حال اجراست و با هرگونه تخلف گرانفروشی، احتکار و امتناع از عرضه به طور جدی برخورد می‌شود.

آمار بازرسی‌های انجام گرفته به صورت روزانه منتشر می‌شود و همچنین مردم در صورت مواجه با هرگونه تخلف صنفی به ویژه در حوزه گرانفروشی، احتکار و امتناع از عرضه می‌توانند شکایات خود را به چهار روش حضوری، تلفن ۱۲۴، سامانه ثبت شکایت ۱۲۴ و اپلیکیشن آپ به اطلاع مراجع نظارتی جهت بررسی‌های لازم برسانند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری