{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 395470

نایب رییس اتاق ایران اعلام کرد:

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: نیمی از صادرات کشور در سال ۹۷ به کشورهای همسایه بوده است.

به گزارش خبرنگار اقتصاد آنلاین، حسین سلاح‌ورزی در مراسم افتتاحیه ششمین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و خصوصی‌سازی کیش در خصوص ویژگی‌های این رویداد گفت: در شرایطی که کشور با برخی محدودیت‌هایی مواجه است برگزاری چنین همایشی با محوریت توسعه تجارت با کشورهای همسایه با نگاه کارافرینی بسیار مهم و قابل توجه است.

وی افزود: آمار تجارت ما در سال۹۷ نشان می‌دهد که حدود نیمی از ۴۴میلیارد دلار صادرات ما به کشورهای همسایه بوده است و می‌توان گفت که شاید یکی از دلایل اصلی تاب‌آوری اقتصاد ما در شرایط تحریم نیز همین ارتباطات بوده است.

سلاح‌ورزی با بیان اینکه از مجموع واردات و صادرات ۱۶کشور همسایه سهم ما تنها دو درصد است، خاطرنشان کرد: اگر هدف‌گذاری کنیم که به منظور رشد اقتصادی این عدد را به ۴درصد برسانیم هم اقدام قابل توجهی خواهد بود.

سلاح‌ورزی با بیان اینکه اتاق بازرگانی هم وظایفی را در جهت توسعه اقتصادی کشور برای خود قائل است، افزود: امسال تصمیم گرفتیم با شبکه‌‌ای گسترده‌ در این رویداد شرکت کنیم و تمرکز خود را بر ارتباطات با کشورهای همسایه خواهیم گذاشت.

وی در پایان به همزمانی این رویداد با هفته کارآفرینی در بیش از ۱۷۰کشور دنیا اشاره کرد و گفت: هدف اصلی این رویدادها به اشتراک گذاشتن تجربیات کارآفرینان بزرگ با افراد علاقه‌مند است که در این نمایشگاه‌ هم پنل تخصصی با محوریت کارآفرینی برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    ما عاشق غرب وتوليداتش هستيم چه اگرغرب توليد ى داشته باشد كه حاضر باشد كه به ما بفروشدوماهم بول داشته باشيم كه انرا بخريم ويا حاضر باشد كالاهاى توليدى مارا بخرد ما كالاخاى بنجل كشورهاى همسايه را نمى خريديم

  • ناشناس
    ۰ ۰

    شما چی دارید جز نفت که بخواهید صادر کنید؟ اقلام خوراکی ضروری آشپزخانه های ایران و ایرانی (مثل پیاز، سیب زمینی، گوجه، خیار و غیره) رو صادر می کنید و ملت رو تحت فشار قرار می دید تا عجز خدادادی تون در اداره مملکت و صادرات نفت رو پوشش بدید...

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری